Edtech devi Byju’s, Hindistan’ın mali suç teşkilatı radarı altında kurucusu

Hindistan’ın suçla mücadele dairesi, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, edtech devi Byju’s ve kurucusu Byju Raveendran’ın üç binasında arama yaptığını ve çeşitli “suçlayıcı” belgelere ve dijital verilere el koyduğunu söyledi.

İcra Müdürlüğü, aramaları ülkenin kara para aklamayı önleme yasası hükümleri uyarınca yürüttüğünü söyledi, ancak ayrıntı vermeyi reddetti. Ajans, son aylarda kripto şirketi WazirX, telefon üreticisi Vivo ve haber yayıncısı BBC de dahil olmak üzere birkaç benzer soruşturma yürüttü.

Hindistan’ın en değerli girişimi olan ve destekçileri arasında BlackRock, Sequoia India, Lightspeed Venture Partners India ve UBS’yi sayan Byju’s, aramaları “rutin bir soruşturma” olarak nitelendirdi ve girişimin yetkililerle tam şeffaflığı sürdürdüğünü söyledi.

“Operasyonlarımızın bütünlüğüne son derece güvenmekten başka hiçbir şeyimiz yok ve en yüksek uyumluluk ve etik standartlarını sürdürmeye kararlıyız. İhtiyaç duydukları tüm bilgilere sahip olmalarını sağlamak için yetkililerle yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz ve bu sorunun zamanında ve tatmin edici bir şekilde çözüleceğinden eminiz. Byju’nun hukuk ekibinden bir sözcü yaptığı açıklamada, “Byju’s’ta işlerin her zamanki gibi olduğunu vurgulamak istiyoruz” dedi.

“Hindistan ve dünyadaki müşterilerimize yüksek kaliteli eğitim ürünleri ve hizmetleri sunmaya kararlıyız. Öğrencilerin öğrenme ve geleceklerine hazırlanma biçimlerini dönüştürme misyonumuza odaklanmaya devam ediyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın