Rapora göre Hindistan, Byju’nun denetçi ve yönetim kurulu üyelerinin istifasından önceki günlerine ilişkin soruşturma talimatı verdi

Televizyon haber kanalı CNBC-TV18’in Cuma günü bildirdiğine göre, Hindistan kurumsal işler bakanlığı geçen hafta edtech girişimi Byju hakkında bir soruşturma emri verdi ve Hindistan’ın en değerli girişiminde işleri daha da karmaşık hale getirdi. hem denetçisini hem de üç yönetim kurulu üyesini kaybetti Perşembe günü.

Televizyon kanalının adı açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, bakanlık Byju’s’taki “çeşitli kurumsal yönetişim eksikliklerinin” farkına vardı.

Yeni soruşturma, bakanlığın Byju’dan geçen yıl nedenini açıklamasını istemesinin ardından geldi. denetlenmiş mali raporlarını dosyalamamıştı. Nisan ayı sonlarında, Hindistan’ın suçla mücadele teşkilatı üç bina arandı Edtech devi Byju’s ve kurucusu Byju Raveendran’ın Cumartesi günü yaptığı açıklamada, çeşitli “suçlayıcı” belgelere ve dijital verilere el konulduğunu söyledi.

Byju çekici detaylı inceleme geçen yıl hükümetten, ondan sonraki yatırımcılardan ve alacaklılardan tekrar tekrar başarısız oldu hesaplarını yayınlamak. Eylül ayında, Byju’s nihayet Mart 2021’de sona eren yıl için hesaplarını yayınlayarak kendi tahminlerinin altında kalan gelir rakamlarını açıkladı.

Küresel dev Deloitte, Byju’nun denetçisi ve üç yönetim kurulu üyesinin Perşembe günü Hindistan’ın en değerli girişiminden istifa etmesiyle sektörde bir şok dalgası yaratarak istifa etti. Perşembe günü Byju’nun yönetim kuruluna yazdığı bir mektupta Deloitte, edtech devinin Mart 2022’de sona eren yıl için hesaplarının denetimini üstlenmediğini söyledi ve gecikmeyi istifa nedeni olarak gösterdi.

Aynı zamanda dünyanın en değerli eğitim teknolojisi şirketi olan Bengaluru merkezli girişim, bir dizi zorlukla boğuşuyor. Bu ayın başlarında 40 milyon dolarlık bir ödeme yapmayı reddetti ve alacaklılarına karşı dava açtı. Byju’s, borç verenlerinin “kötü niyetli müzakere taktikleri” ile hareket ettiğini söyledi. Borç verenler, Byju’s’un krediyi teknik olarak temerrüde düşürdüğünü iddia ediyor.

Başlangıç ​​aynı zamanda mali durumunu iyileştirmeye çalışırken yaklaşık 1.000 kişiyi işten çıkarıyor. BlackRock, Byju’nun değerlemesini şu kadar düşürdü: yaklaşık üçte ikisi 8,4 milyar dolara TechCrunch, bu yılın Mart ayının sonunda ilk kez bildirdi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın