Apple, Hindistan’da Apple Pay lansmanı için müzakereleri sürdürmek istiyor

Konuya aşina iki kişiye göre Apple, Güney Asya pazarında ödeme hizmeti Apple Pay’in lansmanı için önümüzdeki haftalarda NPCI ve Hindistan’daki diğer yetkililerle işbirliği yapmayı planlıyor. Walmart’tan PhonePe, Google’dan GPay ve Paytm.

CEO’su Tim Cook’un Hindistan’a yaptığı son ziyarette bankacılarla bir araya geldiği şirket, Güney Asya pazarında popüler bir ödeme modu olan UPI’nin üzerinde çalışan Apple Pay’in yerelleştirilmiş bir sürümünü geliştirmeyi planlıyor. . Hindistan merkez bankası Hindistan Merkez Bankası’nın özel bir bölümü olan NPCI, UPI platformunu denetler.

Apple, Hindistan’daki iPhone müşterilerinin herhangi bir PSP uygulamasını kullanmak zorunda kalmadan QR kodlarını tarayabilmelerini ve UPI ödemelerini başlatabilmelerini istiyor.

Apple, 24 Mayıs’ta yorum talebine yanıt vermedi.

iPhone üreticisi, hangi Hindistan’daki ilk perakende mağazalarını bu yılın nisan ayında açacak, yıllar boyunca yetkililerle Apple Pay’i başlatma hakkında çeşitli görüşmeler yaptı. Şirketin yöneticileri, altı yıldan uzun bir süre önce basına, Apple’ın Apple Pay’i ülkeye getirmeyi planladığını söyledi ve asla takip etmedi.

Apple, bazı Hintli yetkililerle yaptığı son görüşmelerde, konuyu bilen bir kişiye göre Apple Pay’in iPhone’larda UPI kimlik doğrulaması için Face ID’yi kullanma yeteneğine sahip olabileceğini öne sürdü.

İnsanlar, şirketin ortakları ve lansman tarihi hakkında henüz nihai bir karar vermediği konusunda uyardı ve lansmanın muhtemelen birkaç çeyrek uzakta olduğunu öne sürdü.

Hindistan, Apple için küçük bir pazar ve Apple Pay’in olası bir lansmanı, UPI platformunda ayda 8 milyardan fazla işlem gerçekleştiren ekosistem için pek bir şey değiştirmeyecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın