YouTube, yeni testte reklam engelleyici kullanımını sınırlıyor

YouTube, üç videodan sonra kullanıcılardan reklam engelleyicileri kapatmalarını veya premium abonelik satın almalarını isteyerek reklam engelleyicilerin kullanımını sınırlamak için yeni bir deneme yürütüyor.

Kullanıcılar reddit Akış hizmetinin, masaüstünde bir reklam engelleme uzantısı kullanan kişiler için bir uyarı işareti gösteren ekran görüntüleri yayınlandı. Uyku Bilgisayarı. Uyarı “3 videodan sonra video oynatıcı engellenecek” diyor. Aşağıdaki mesajda “Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. YouTube izin verilenler listesine eklenmedikçe veya reklam engelleyici devre dışı bırakılmadıkça video oynatma engellenecektir.”

YouTube reklam engelleme kısıtlaması

Görsel Kaynakları: u/Reddit_n_Me

Başka bir kullanıcı, YouTube videoya erişimi engelledikten sonra bir ekran görüntüsü yayınladı. Mesajda “Reklam engelleyiciler YouTube’un Hizmet Şartlarını ihlal ediyor” yazıyor. Bazı kullanıcılar YouTube kısıtlaması yaşadı mobil cihazlarda da reklam engelleyiciler.

Şirket, Bleeping Computer’a bu uyarı işaretinin bir deneyin parçası olduğunu söyledi.

Açıklamada, “Reklam engelleyicileri etkinleştirilmiş izleyicileri YouTube’da reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium’u denemeye teşvik eden, dünya çapında küçük bir deney yürütüyoruz” denildi.

Ayrıca Google, kullanıcılar reklam engelleyicide YouTube’a izin vermezse, “aşırı durumlarda” oynatmayı bir süreliğine devre dışı bırakabileceğini söyledi.

Şirket ayrıca geçmişte insanları premium aboneliklere yönlendirmek için bazı deneyler yaptı. Geçen yıl, kısa bir süre için kullanıcılardan 4K videoları izlemek için ücretli bir plan satın alın. Geçen Eylül, hatta test etti en fazla 11 atlanamayan reklam gösteriliyor Kesintisiz bir deneyim için videonun başında

Geçen yıl YouTube, birden fazla Müzik ve Premium tekliflerinde 80 milyon abone.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın