Fertifa, şirketlerin doğurganlık ve üreme sağlığı faydaları sunmasını sağlar

işyeri sayısı doğurganlık ve üreme sağlığı hizmetleri sunan faydalar artıyor. Bunu yapmak, şirketlerin daha rekabetçi işverenler haline gelmesine ve örneğin daha fazla kadın ve LGBTQ+ insanı çekerek çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık çabalarını desteklemesine yardımcı olabilir. Londra merkezli, Fertifa Avrupa’da daha fazla şirketin işçilere üreme faydaları sunmasını sağlamak istiyor. Müşterileri arasında halihazırda Lululemon, Meta, Bain Capital ve Virgin bulunmaktadır. Bugün girişim, Notion Capital ve Triple Point Ventures tarafından yönetilen 5 milyon sterlinlik bir başlangıç ​​turu (yaklaşık 6,3 milyon ABD doları) topladığını duyurdu.

Diğer katılımcılar arasında Conviction, Calm/Storm, Tiny.vc, EQT Foundation ve melek yatırımcılar Eamon Jubbawy, Catherine ve Jonathan Lenson, Dorothy Chou, Caroline ve Mike Hudack ve Scott Mackin yer aldı. Mevcut yatırımcılar Passion Capital, Lemonade Stand, SpeedInvest, Monzo kurucu ortağı Tom Blomfield, Adam Knight ve Jeremy Yap da tur için geri döndü.

Fertifa, 2019 yılında, o zamandan beri şirketten ayrılan ancak hissedar olarak kalan Tony Chen ve Nick Kuan tarafından kuruldu. Passion Capital ortağı Malin Posern ile birlikte Fertifa’nın tohum öncesi turunu yöneten Eileen Burbidge, girişime liderlik etmek ve iş geliştirme sorumluluğunu üstlenmek üzere Ocak 2022’de icra direktörü olarak katıldı. Fertifa’nın şu anda 22 çalışanı var.

Burbridge, TechCrunch’a bir e-posta ile Fertifa’nın misyonuna bağlı olduğunu çünkü kariyerini sürdürürken hayatının farklı yerlerinde ve evrelerinde “birçok üreme sağlığı yolculuğundan” geçtiğini söyledi. Bunlar, Kaliforniya’da 20’li yaşlarında iki seçmeli sonlandırma, Londra’da yaşarken 30’larında iki düşük ve 2017’de üç tur IVF’yi içeriyor. Şu anda perimenopozal ve HRT kullanıyor.

“Yapmanın (ve sadece sırıtıp katlanmanın veya devam etmenin) bir örneği olmama rağmen, bireylerin iş yerlerinden destek almaları durumunda çalışanların refahı için ne kadar fark yaratabileceğine de tanık oluyorum” dedi. . “Örneğin, işte düşük yaptığımı bildiğim halde bir gün izin alabilseydim veya kendi girişim fonumun GP’si olsam bile birine gideceğimi söyleyebilseydim bunun bana nasıl yardımcı olabileceğini hayal ediyorum. IVF yoluyla ve her gün enjeksiyon yaptırarak. Üreme sağlık hizmetlerine erişim başka bir endişe kaynağıydı. “Amerika’da büyümüş ve şu anda Birleşik Krallık’ta yaşayan biri olarak, üreme sağlığı haklarının yavaş yavaş erozyona uğraması veya geri alınması (hatta NHS üzerindeki baskılar nedeniyle kamu sağlık hizmetlerine erişim) gibi görünen şeylere karşı son derece hassasım. ve sağlayıcılar)—ve mümkün olduğunca çok sayıda insanın kendileri için en iyi seçimleri yapabilmeleri için eğitime ve bilgiye erişmesini sağlamada rol oynamaya son derece istekliyim,” dedi Burbridge.

Fertifa’nın kolaylaştırmaya yardımcı olduğu hizmetler arasında yumurta, embriyo ve sperm dondurma, doğurganlık planlaması, IVF, IUI ve ICSI tedavi döngüleri, doğum kontrolü, taşıyıcı annelik ve evlat edinme gibi doğurganlığın korunmasının yanı sıra menopoz, endometriozis, PKOS, fibroidler, CYBE’ler ve erkek cinsel sağlığı bakımı yer alır. . Fertifa, geçen yıl gelirlerini 10 kat artırdığını ve ayrıca işveren tarafından finanse edilen ödeneklerle hastaları 1,5 milyon sterlinden fazla kurtardığını söylüyor. Ayrıca, uygun olmayan talepleri belirleyerek işverenlere uyum konusunda yaklaşık 250.000 £ tasarruf sağladı.

Alandaki diğer sağlayıcılar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde menopoz, endometriozis ve PKOS eğitimine odaklanan Poppy ve Apryl, Maven Clinic ve Carrot üreme sağlığı faydaları platformları yer alıyor. Fertifa, bir uygulama aracılığıyla çalışanlara sunulan eğitim kaynakları, tıp direktörü Dr. Gidon Lieberman liderliğindeki şirket içi bir ekibin klinik hizmetleri, geri ödeme yönetimi, reçete yazma ve yerine getirmeyi içeren teklifinin kapsamını farklılaştırdığını söylüyor.

Burbridge, Fertifa’nın ana “rakiplerinden” birinin işverenlerin eylemsizliği olduğunu ekledi. Fertifa, üreme sağlığı ve esenlik desteği sağlamaya yönelik iş gerekçesini göstererek bununla mücadele ediyor. Ayrıca çalışanlar tarafından ağları veya yönetici sponsorları aracılığıyla da sıklıkla talep edilir. “Başka bir etki de, şirketlerin rakiplerinin bu alanda hareket ettiğini ve yatırım yaptığını gördüklerinde ve bu şirketlerle yetenek için rekabet ettiklerini fark ettiklerinde, bu nedenle çıtayı karşılamaları gerekiyor” diye ekledi.

Fertifa, her büyüklükteki şirketle çalışıyor ve çalışan başına aylık fiyatlandırma modeliyle para kazanıyor. Ayrıca, yıllık minimum işlem hacmi üzerinden %5 ücret alarak geri ödeme yönetimi sunar.

Yeni finansman, Fertifa’nın tedavi finansmanı gibi yeni hizmetler başlatmasına ve kurumsal satışlarını artırmasına olanak tanıyacak. Hedefi, bir yıl içinde Birleşik Krallık’ta pazar lideri olmak ve ardından 2024’ün sonuna kadar EMEA kategori lideri olmaktır.

Finansmanla ilgili olarak, Notion Capital ortağı Itxaso del Palacio yaptığı açıklamada, “Avrupa’da yardımcı üreme teknolojisine (ART, IVF, IUI, ICSI, vb dahil) ABD’ye göre 8 kat daha fazla harcanmasına rağmen, üç tek boynuzlu at şirketi var. Birleşik Devletler [Maven Clinic, Progyny and Kindbody] ve Avrupa’da hiçbiri. Daha iyi sonuçlara kendini adamış bir ekibin önemli bir etki yaratması için büyük bir fırsat olduğu açıktır. Bunu Fertifa’da bulduğumuza inanıyoruz ve neler başarılabileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın