Chipolo, kayıp eşya izleyicilerini Android’in Cihazımı Bul ağına getiriyor

Akıllı öğe izleyici çipoloApple’ın AirTag ve diğer şirketlerinin rakibi olan , Cupertino teknoloji deviyle savaşmak yerine onunla ortaklık kurarak işini büyütmeyi seçti. rakip Tile’ın yaptığı gibi. ne zaman elma Find My uygulamasını üçüncü taraf cihazlara açtı, Chipolo, Apple’ın yazılımıyla özel olarak çalışmak üzere tasarlanan Bluetooth destekli kayıp eşya izleyicileri Chipolo ONE ve Chipolo CARD sürümleriyle iPhone kullanıcılarını hedefleme olasılığını benimsedi. Şimdi şirket, en son yeni ürün grubuyla aynı şeyi Android için yapıyor.

arasında duyuru telaşı Chipolo, Android’in bulma ağındaki güncellemeler de dahil olmak üzere geçen hafta Google’ın I/O geliştirici konferansından, Google’ın Find My Device uygulamasıyla (Apple’ın Find My’e eşdeğer Android) çalışacak ilk cihaz serisini de tanıttı.

Kayıp eşya izleyicilerinin Apple sürümleri Chipolo ONE Spot ve Chipolo CARD Spot olarak bilinirken, Android sürümleri Chipolo ONE Point ve Chipolo CARD Point olarak adlandırılacak. Sırasıyla 28 $ ve 35 $ olarak rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılırlar veya 77 $ karşılığında 1 CARD Point ve 2 ONE Point izleyici içeren bir paket halinde satılırlar.

Görsel Kaynakları: çipolo

İzleyicileri dörtlü paketler halinde de satın alabilirsiniz; bir paket ONE Point cihazı için 79$ veya dörtlü CARD Point cihazı paketi için 112$ ücrete tabidir.

-de Google G/Çteknoloji devinin sahip olduğu Cihazımı Bul ağında yapılan geliştirmeleri duyurdu, bu da artık kayıp öğeleri arayarak veya çevrimdışı olsalar bile konumlarını bir haritada görüntüleyerek bulmayı kolaylaştırıyor. Şirket ayrıca, Chipolo’nun bu yeni izleyicileri ve Tile ve Pebblebee gibi diğerlerinin yanı sıra Pixel Buds gibi ses cihazları ve Sony ve JBL’den kulaklıklar dahil olmak üzere genişletilmiş bir üçüncü taraf cihaz yelpazesi için destek duyurdu. Bu, ağı bugün Apple’ın Find My ile daha rekabetçi hale getiriyor. bir dizi cihazı desteklerizleyicilerden daha fazlası dahil.

Google’ın duyurusuyla aynı zamana denk gelen Chipolo, yeni bir gölgede gelecek olan Cihazımı Bul özellikli izleyicilerini tanıttı. Beyaz kapalı. Bu, onları gelen iOS dostu muadillerinden ayırır. siyah. (Orijinal Chipolo ürünleri, renk çeşitliliğiancak akıllı telefon üreticilerinin bulma ağlarını değil, şirketin kendi uygulamasıyla çalışın.)

Chipolo ONE Point anahtar bulucu, anahtarlığınız gibi bir şeye takılmak veya bagajınız veya el çantanız gibi izlemek istediğiniz başka bir şeye kırpılmak üzere tasarlanmış küçük, yuvarlak izleyicinin Android destekli sürümüdür. Bu arada Chipolo CARD Point, örneğin cüzdanınızdaki kredi kartı yuvasına veya pasaport defterinize yerleştirilebilen ince, dikdörtgen bir takip cihazıdır.

Görsel Kaynakları: çipolo

Her ikisi de Android 9 ve sonraki sürümleri çalıştıran ve Googe Play Servislerinin yüklü olduğu cihazlarla çalışır.

Diğer izleyicilere benzer şekilde, yeni cihazlar akıllı telefonunuzla kolayca eşleşir, biraz su geçirmezlik (IPX5 dereceli) sunar ve 2 yıla kadar pil ömrüne sahiptir. Pil değiştirilebilir ve şirket, yeni ürünlerde indirim içeren bir yenileme ve pil geri dönüşüm programı sunuyor.

Cihazlarda ayrıca Chipolo ONE Point için 120dB ve Chipolo CARD Point için 105dB’lik yüksek bir zil sesi vardır; bu, 200ft / 60m aralığındayken bir ses çalarak yanlış yerleştirilmiş öğeleri bulmanıza yardımcı olur. Ancak Android kullanıcıları kaybolduğunda veya çalındığında artık Google’ın Cihazımı Bul ağına erişebilir. Bu ağ — “dünya çapındaki milyarlarca Android cihazından” oluşur, çünkü I/O’da açıklandı — kayıp öğeleri algılamak için Bluetooth teknolojisini kullanır ve ardından bunların yaklaşık konumlarını orijinal sahibine bildirir.

Bugüne kadar, 10 yaşındaki Chipolo dünya çapında 3,5 milyondan fazla kayıp eşya takipçisi sattı ve gelirini çift haneli milyonlara çıkardı. şirket bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda bize anlattı.

“Google ile işbirliği yapmaktan ve Cihazımı Bul ağının bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Android kullanıcılarına, Google’ın küresel Cihazımı Bul Ağı’nın yardımıyla eşyalarını bulma güvencesi ve bilinmeyen izleyici uyarılarının sağladığı ek gizlilik ve güvenlik sağladığından, bunun bulma deneyimini yepyeni bir düzeye taşıdığına inanıyoruz” dedi. Chipolo’nun CEO’su ve kurucu ortağı, bir açıklamada. Android kullanıcıları artık anahtarlar, cüzdanlar veya valizler gibi önemli olan şeyleri daha iyi takip edebilmek için eşyalarına Chipolo etiketleri yerleştirebilir” diye ekledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın