Google’ın Cihazımı Bul ağı, bilinmeyen AirTag’ler hakkında sizi uyarmak için

Geçen hafta yapılan ortak duyurudan kısa bir süre sonra Apple ve Google, Bluetooth izleyici güvenlik önlemleri konusunda iş birliği yapıyor Google bugün, Apple’ın AirTag ve diğer desteğiyle sizinle birlikte seyahat eden bilinmeyen izleyiciler hakkında proaktif uyarılar da dahil olmak üzere, kendi Cihazımı Bul ağına gelen bir dizi iyileştirmeyi tanıttı.

Bugün Google’ın I/O geliştirici konferansında detaylandırılan haber, Apple ve Google’ın kısa süre önce duyurulan, Bluetooth cihazlarından istenmeyen izleme durumunda kullanıcıları uyaracak bir spesifikasyon taslağı hazırlamak için endüstri çapında bir girişime liderlik etme planını takip ediyor.

Şirketlerin daha büyük hedefi, bu uyarıların platformlarda aynı şekilde çalışmasını sağlayarak kendi ilgili kullanıcı tabanları için daha fazla güvenlik ve güvenlik sunmaktır; Apple, AirTag’leri daha güvenli hale getirmek için yaptı takip için kullanıldıklarına dair raporların ardından Android cihazlara da ulaşacaktı.

Bugün Google, kendi Cihazımı Bul ağının, telefonlarının kendileriyle birlikte hareket eden bilinmeyen bir izleyici tespit etmesi durumunda kullanıcıları yakında otomatik olarak bilgilendireceğini belirterek bu duyuruyu geliştiriyor. Bu yaz daha sonra kullanıma sunulacak olan özellik, Apple AirTags dahil olmak üzere Bluetooth izleyicilerle ve Google’ın Cihazımı Bul ağıyla zaten uyumlu olan diğer tüm izleyicilerle birlikte çalışacak.

Buna ek olarak, Google, cihazları çaldırarak veya konumlarını bir harita üzerinde görüntüleyerek bulmayı kolaylaştırmak için Cihazımı Bul deneyimini güncelliyor – çevrimdışı olsalar bile diyor.

Bu da Tile, Chipolo ve Pebblebee’den Bluetooth izleyiciler için yeni desteğin yanı sıra Pixel Buds gibi ses cihazları ve Sony ve JBL’den kulaklıklarla birlikte bu yazın sonunda gelecek.

Taslaktaki teknoloji görünüyor Şartname Şirketlerin daha önce belirttiğine göre, Apple ve Google tarafından önerilen yaklaşık izleyiciler, yıl sonuna kadar gelmesi beklenen üretim sürümünden önce Android cihazlarına gidecek.

Taslakları, bir standart geliştirme kuruluşu aracılığıyla İnternet Taslağı olarak sunuldu. İnternet Mühendisliği Görev Gücü (IETF). Diğer ilgili taraflar, önümüzdeki birkaç ay içinde gözden geçirmeye ve yorum yapmaya davet edildi.

Apple ve Google, Samsung, Tile, Chipolo, eufy Security ve Pebblebee gibi diğer izleyici üreticilerinin de taslaklarına ilgi duyduklarını söyledi.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın