Apple ve Google, AirTag gibi Bluetooth izleme cihazlarını daha güvenli hale getirmek için endüstri spesifikasyonu üzerinde iş birliği yapıyor

3d duvar kağıdı

Apple’ın AirTag’i gibi çok sayıda Bluetooth izleyicinin takip veya diğer suç uygulamaları için kullanılmasından sonra, Apple ve Google bugün bir ortak duyuru Bluetooth cihazlarından istenmeyen izleme durumunda kullanıcıları uyaracak bir spesifikasyon taslağı hazırlamak için endüstri çapında bir girişime liderlik etmek için birlikte çalışacaklarını söyleyerek. Şirketler, konuyla ilgili diğer sektör katılımcılarından ve savunuculuk gruplarından girdi aradıklarını söylediler ve Samsung, Tile, Chipolo, eufy Security ve Pebblebee gibi diğer izleyici üreticilerinin de taslağa ilgi duyduklarını belirttiler.

Firmalar teklif sundu Şartname bir standart geliştirme kuruluşu aracılığıyla bir İnternet Taslağı olarak, İnternet Mühendisliği Görev Gücü (IETF). Diğer ilgili taraflar şimdi önümüzdeki üç ay boyunca gözden geçirmeye ve yorum yapmaya davet ediliyor. Bu süreden sonra, Apple ve Google geri bildirimde bulunacak ve iOS ve Android’in gelecekteki sürümlerinde desteklenecek olan spesifikasyonun bir üretim uygulamasını yıl sonuna kadar yayınlayacaklarını söylediler.

Apple’ın AirTag’i, kötüye kullanımla ilgili güvenlik endişeleri sunan piyasadaki ilk Bluetooth izleyici olmasa da – Tile ve diğerleri yıllardır vardı – Apple’ın AirTag’i Dünya çapında 2 milyardan fazla Apple cihazıonun dahil 1 milyardan fazla iPhone, “Find My” ağının bir parçası olarak, onu neredeyse anında en büyük oyunculardan biri haline getirdi. Ayrıca, kayıp eşyaları bulmak için Bluetooth izleyicileri kullanma şeklindeki o zamanlar hala niş olan teknolojiyi popüler hale getirerek, bunu yapan cihazları bir ev ismi haline getirdi.

Kısa süre sonra, AirTag’lerin araba hırsızlığı gibi diğer endişeleri takip etmek için kullanıldığına dair hikayeler ortaya çıkmaya başladı. Apple, Şubat 2022’de duyuruldu başlangıçta yeni gizlilik uyarıları, uyarılar ve genişletilmiş belgeler dahil olmak üzere yeni özelliklerle yarattığı sorunların bazılarını ele almak için çalışacaktı. ile aktif olarak çalıştığını da belirtti. kolluk kuvvetleri Aldığı tüm AirTag ile ilgili taleplerde ve kötüye kullanımı caydırmayı umarak bir mahkeme celbi veya başka bir geçerli kanun yaptırımı talebine yanıt olarak hesap ayrıntılarını sağlayabildiğini doğruladı.

Bugün şirket, Google ile birlikte bu güvenlik önlemlerini yalnızca bir özellik seti olmaktan çok bir standart haline getirmek istiyor. Bu, Apple’ın zaten yayınlamış olduğu AirTag korumalarını geliştirmeyi içerir, ancak kritik olarak, kullanıcıların hem iOS hem de Android platformlarında araçlar sunarak istenmeyen izleme ile mücadele edebilmelerini sağlar. Örneğin bugün, Apple bir Android kullanıcıları için Tracker Detect uygulaması, ancak Apple’ın kendi Find My uygulaması kadar iyi çalışmaz çünkü kullanıcıların proaktif uyarılar ve uyarılar almak yerine aktif olarak etiketleri taraması gerekir. Bu arada yeni özellik, istenmeyen izleme uyarılarının herhangi bir platformda çalışmasını sağlamak istiyor.

Ulusal Aile İçi Şiddeti Sonlandırma Ağı ve Demokrasi ve Teknoloji Merkezi de dahil olmak üzere çeşitli savunuculuk grupları bugünkü duyuruda gösterilen çabayı övdü. İlki, hayatta kalanları izleyicilerin kötüye kullanılmasından korumak için evrensel bir standardı savunuyordu ve yaptığı açıklamada, “bu ilerlemenin cesaretlendirdiğini” kaydetti. İkincisi, bu cihazların kötüye kullanılmasını önlemek için hareketi “hoş geldiniz adımı” olarak nitelendirdi.

Google ve Apple, ilgili müşteri tabanlarına fayda sağlayan ürünler üzerinde daha önce birlikte çalıştı. iOS ve Android kullanıcıları için Covid-19 izleme aracının geliştirilmesi 2020’de

Apple’ın Algılama ve Bağlantıdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ron Huang, yaptığı açıklamada, “Apple, kullanıcılara en önemli öğelerini nerede bulacaklarını bilmenin rahatlığını sağlamak için AirTag’i başlattı” dedi. “Sektörde bir ilk olan istenmeyen izlemeyi caydırmak için AirTag ve Find My ağını bir dizi proaktif özellikle oluşturduk ve teknolojinin amaçlandığı gibi kullanılmasını sağlamak için iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bu yeni endüstri spesifikasyonu, AirTag korumaları üzerine kuruludur ve Google ile işbirliği sayesinde, iOS ve Android’de istenmeyen izlemeyle mücadeleye yardımcı olmak için ileriye doğru önemli bir adım atılmış olur.”

Google’ın Android için Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Dave Burke, “Bluetooth izleyiciler muazzam kullanıcı avantajları sağladı, ancak aynı zamanda çözmek için endüstri çapında eylem gerektiren istenmeyen izleme potansiyeli de getiriyorlar” diye ekledi. “Android, kullanıcıları koruma konusunda sarsılmaz bir taahhüde sahiptir ve Bluetooth izleme cihazlarının kötüye kullanılmasıyla mücadeleye yardımcı olmak için güçlü güvenlik önlemleri geliştirmeye ve sektörle işbirliği yapmaya devam edecektir.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın