Meta, Facebook Reels için yeni keşif ve kişiselleştirme kontrolleri sunuyor

Meta CEO’su Mark Zuckerberg ilan edildi Bugün şirket, kullanıcıların Facebook Reels önerilerini keşfetmesini ve kişiselleştirmesini kolaylaştıran yeni özellikler sunuyor. Şirket, Reels için kullanıcıların az ya da çok görmek istediklerini özelleştirmelerine olanak tanıyan yeni kişiselleştirme kontrollerini kullanıma sunuyor.

Artık bir Makara gördüğünüzde, video oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunup “Daha Fazla Göster” veya “Daha Az Göster”i seçebilirsiniz. Kullanıcılar bu seçeneği, İzleme akışındaki videoların yanı sıra Makaraların altında görmeye başlayacak. Bir Reel’de “Daha Fazla Göster” seçeneğini seçerseniz, Facebook sıralama puanını geçici olarak yükseltir ve Reels için bunu beğenir. “Daha Az Göster” seçeneğinin seçilmesi sıralama puanını geçici olarak düşürür. Facebook daha önce Daha Fazla Göster ve Daha Az Göster düğmelerini kullanıma sundu sosyal ağdaki düzenli gönderilere.

Facebook ayrıca belirli bir makarayı neden gördüğünüzü açıklamak için Reels video oynatıcısında yeni etiketler sunuyor. Örneğin, Facebook şimdi size belirli bir Reel’i bir arkadaşınız beğendiği için gösterdiğini söyleyecektir.

Buna ek olarak Facebook, kullanıcılara kısa biçimli videolara hızlı erişim sağlamak için Facebook Watch’un üst kısmındaki ana gezinme bölümüne Reels ekleyerek ilgili Reels’i keşfetmeyi kolaylaştırıyor. Ek olarak, kullanıcılar Facebook’ta video izlerken artık Makaralar ve uzun biçimli videolar arasında geçiş yapabilecekler.

Bugünün duyurusu birkaç hafta sonra geliyor Daha uzun Facebook Makaraları için Meta desteği eklendi Kullanıcıların trend olan şablonlarla Reels oluşturmasına olanak tanıyan yeni şablonlar özelliği de dahil olmak üzere bazı yeni yaratıcı araçlarla birlikte 90 saniyeye kadar.

Meta daha önce Reels’in en hızlı büyüyen formatı olduğunu ve hızla büyümeye devam ettiğini söylemişti. Geçen hafta Zuckerberg, Meta’nın üç aylık kazanç görüşmesinde Instagram’da geçirilen sürenin arttığını söyledi. %24’ün üzerinde büyüdü şirket, yapay zeka destekli içerik önerileri sayesinde platformda Reels’i başlattığından beri. Meta CFO’su Susan Li, Reels’in Facebook üzerinde benzer bir etkiye sahip olup olmadığına ilişkin bir analist sorusundan çekiniyor gibi görünüyordu, ancak Facebook’ta, doğrudan bağlantılardan gelmeyen yapay zeka odaklı önerilerin kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırdığını defalarca not etti.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın