Başka bir başlangıç ​​bankası ortağı çökerken, teknoloji boşluğu hissediyor

İlk Cumhuriyet ne zaman Bank son anlarını yaşıyordu, Silikon Vadisi şokla sarsılmadı ya da köpürtüp sosyal medyayı titretmedi.

Mart ayında girişim topluluğunda dalgalanan panik yerine Silikon Vadisi Bankası sorun sinyali verdi, yaygın bir halsizlik vardı. Bunun bir nedeni daha önce burada bulunmuş olmamız ve kısmen de FRB’nin SVB’den daha hızlı bir çözüme sahip olması olabilir: Bu haftanın başlarında, FRB resmi olarak kontrol altına alındı. FDIC alıcılığı böylece varlıkları bir teklif sahibine satılabilir.

Yeni para yönetimi planlarını bir araya getiren startuplar, bankacılıktan yorulmuş ve gerilemenin stresine kapılmışken, bu girişim dostu kurumların çöküşünün geride bıraktığını görüyorlar.

Pazarlama ajansı The Ricciardi Group’un kurucusu ve CEO’su Marisa Ricciardi, iki banka iflasının “küçük işletmeler için ilişki bankacılığının ölümü” anlamına gelip gelmediğini merak etti.

“Artık FR, Chase ve SVB aslında mevcut olmadığına göre, kurucular için hangi iyi seçenekler var?” diye sordu. “Hangi banka [let me] gece gündüz cevap verecek bankacıların cep telefonları gerçekten var mı? Hangi banka bir kurucuya çocuklarını okula göndermesi veya bir ev satın alması ve öz sermayenin ve opsiyonların vb. değerini anlaması için kredi verir? Bu sadece bu iki bankayla ilgili değil: genel kurucu ve küçük işletme ekosisteminde şu anda kimsenin dolduramadığı yeni bir boşlukla ilgili. Girişimcilik bir dönem anlamlı bir şekilde bununla boğulacak. Küçük işletme ve büyüme bankası olarak kimin ayağa kalktığını görmek ilginç olacak.”

Hustle Fund’ın kurucu ortağı ve genel ortağı Eric Bahn, son altı yıldır First Republic Bank’ı firmanın bankası olarak kullanıyor. Bunu, “gelişmekte olan bir yönetici olduğunuzda kanonik kurumlardan biri” olarak tanımlıyor.

“Sadece birkaç ay önce, bankaların birlikte çalışacakları sadece iki seçeneği vardı: Silicon Valley Bank veya First Republic Bank,” dedi.

JPMorgan’ın First Republic’i satın almak için devreye girmesinden memnun olsa da, dünyanın en büyük bankalarından birinin alıcı olmasından o kadar da memnun değil. “Bence burada büyük bir şey kaybettik ve tek umudum JPMorgan’ın markaya ve müşteri hizmetlerine saygı duyması. [FRB] inşa etmek için onlarca yıl harcadı.”

Bahn, Pittsburgh merkezli bankaya atıfta bulunarak, “Bunun PNC olmasını umuyordum,” dedi. FRB için teklif verenler arasında olduğu söyleniyor. “Biraz daha küçük başka bir bankanın daha büyük bankalarla rekabet edebilmek için bu konumu pekiştirmek ve belki de güçlendirmek için kazandığını görmenin güzel olacağını düşündüm.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın