Düzenleyiciler, 330 milyar dolarlık varlık ve mevduatın alıcısı olarak adlandırılan First Republic Bank, JPMorgan’ı ve 13 milyar dolarlık FDIC’yi kapattı.

Silikon Vadisi Bankası krizinden sonraki haftalarda iflasın eşiğine gelen First Republic Bank nihayet devrildi, ancak görece hızlı bir çözümle bir sonraki faslına geçti: bugün FDIC ilan edildi Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatılmakta olduğu, FDIC’nin alıcı olarak atandığı ve FDIC’nin varlıkları JPMorgan’a satacağı.

Varlıkları ve mevduatları toplamda 330 milyar doların biraz üzerindedir.

Spesifik olarak, “mevduat sahiplerini korumak için FDIC, First Republic Bank’ın tüm mevduatlarını ve esasen tüm varlıklarını üstlenmek için JPMorgan Chase Bank, National Association, Columbus, Ohio ile bir satın alma ve devralma anlaşması yapıyor” dedi.

FDIC ayrıca, mevduatların sigorta fonuna yaklaşık 13 milyar dolarlık tahmini bir maliyetle FDIC tarafından sigortalanmaya devam edeceğini doğruladı.

Anlaşma, 229.1 milyar $’ lık varlıkları ve 103.9 milyar $’ lık toplam mevduatı kapsayacak. JPMorgan, tüm varlıkları ve mevduatları, sekiz eyaletteki 84 ofisle birlikte satın alıyor ve tüm FRB mudileri artık JPMorgan Chase’in müşterisi. Haber birkaç dakika sonra gelir. spekülasyon günleri FRB’nin çökeceğini ve hisseyi bir ölüm sarmalına göndereceğini. JPMorgan, PNC ile birlikte hafta sonu teklif veren bankalar arasında yer aldı. FDIC, süreci “oldukça rekabetçi” olarak nitelendirdi.

FDIC kendi draması ve eleştirisiyle yüzleşmek zorunda kaldı – bazıları SVB’nin çöküşünü ABD düzenleyicilerinin çok geç olmadan yeterince hızlı veya kararlı hareket etmemesine bağlıyor – ve bu nedenle bu, kendi adına nispeten hızlı bir hareketti. Mevduat Sigorta Fonu’na maliyetinin yaklaşık 13 milyar dolar olacağını tahmin ediyor – nihai maliyet, alacaklı olmayı bıraktığında belirlenecek.

Bu anlaşmanın yanı sıra, FDIC ve JPMorgan Chase Bank, National Association, “aynı zamanda bir zarar hissesi işlemi FDIC alıcı olarak ve JPMorgan Chase Bank, National Association ile eski First Republic Bank’tan satın aldığı müstakil aile, konut ve ticari krediler üzerindeki zararları ve zararın kapsadığı kredilerdeki olası geri kazanımları paylaşacak” dedi. –hisse sözleşmesi.” Anlaşmanın bu yönünün değerinin ne olduğu net değil.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın