Yaratıcı reklamcılığı analiz etmek için yapay zeka platformu, a16z dahil yatırımcılardan 5,1 milyon dolar topladı

Artan yapay zeka odaklı bu çağda, kreatif ekipler ve medya ekiplerinin muhtemelen yaratıcı varlıklarını analiz etme ve A/B test etme konusundaki oyunlarını geliştirmek için teknolojiyi kullanmaları gerekecek – aksi takdirde başka biri onları yumrukla yenecektir.

Alison yazı tipi karakterleri, renkler, sesler ve metin gibi yaratıcı çalışmaları analiz eden İsrail merkezli bir girişimdir. Daha sonra yaratıcı ekibe, Midjourney gibi üretken bir AI üretim platformuna veya (hatta!) insan yaratıcı takım.

Şirket şu anda aralarında a16z, Crescendo Venture Partners ve yellowHEAD’in de bulunduğu yatırımcılardan 5,1 milyon $’lık başlangıç ​​turu topladı.

Ana rakipleri VidMob, Replai ve Vizit olsa da, Alison AI, reklamverenlerin “rakiplerinin kreatifleri üzerinde en büyük etkiye sahip olan kreatif öğelerini görmelerine” izin verebileceğini söylüyor, örneğin kurucu ortak ve CEO Asaf Yanai.

Bunu, reklam öğesinin öğelerini tanımlamak için metin tanıma, ses tanıma, görsel tanıma, duygu tanıma vb. dahil olmak üzere 10’dan fazla AI modelini kullanarak reklam öğesi öğelerini analiz ederek yapar.

Yanai, AlisonAI’nin şu anda tüm sosyal platformlarda 1 milyar yaratıcı öğeyi analiz ettiğini iddia ediyor.

Alison şu anda diğer platformların yanı sıra YouTube, AdWords, AdMob, Facebook, Instagram, Snapchat ve TikTok’u desteklemektedir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın