Sitenizin birden fazla kullanıcı katılım deneyimine ihtiyacı var

Birçok veri odaklı girişim tek bir kullanıcı katılım deneyimine sahip olmanın nihayetinde onları başarabileceğini veya bozabileceğini ortaya çıkardık. Ben buna tek işe alım yanılgısı diyorum.

Twitter’ı, her kullanıcı için benzersiz olacak şekilde katılım akışını mükemmelleştirmek için sayısız kaynak harcayan bir şirketin en iyi örneği olarak alın.

Kaydolduktan sonra site, yeni kullanıcıdan takip etmekle ilgilendikleri kişileri seçmesini ister. Anında, beğenilerine göre özel olarak hazırlanmış zengin bir beslemeye sahip olabilirler. Bu, diğer herhangi bir B2C veya B2B girişiminden farklı değildir.

Yeni başlıyorsanız, ilk katılım deneyimlerini özelleştirmek en büyük önceliğiniz olmamalı, ancak başlangıçta uygulanabilecek çok sayıda düşük kaldırma öğesi vardır. İlk katılımı benzersiz kılmak için gereken veri türü hakkında nasıl düşüneceğimi açıklayacağım ve bunu kendim nasıl uyguladığıma dair bazı örnekler paylaşacağım.

Her şey satın alma sırasında başlar

Deneyimler beni, çok yollu bir onboarding deneyimi olmadan yeni başlayanların tam potansiyellerine ulaşamayacağına ikna etti. Son zamanlarda, bir müşterinin kripto para birimi ile “Deneyim Düzeyi”ni soran çeşitli fintech kripto para borsalarıyla karşılaştım. Öne çıkan olarak görmediğim şey, bu sorunun cevabına dayalı kişiselleştirilmiş bir deneyim.

Potansiyel müşteri formu aracılığıyla edinme sırasında veya bir ürüne kaydolma sırasında toplanan ilk veriler, çoklu katılım deneyimini beslemeye yardımcı olacaktır. Coinbase’deki büyüme ekibinde çalıştığım süre boyunca, yaşam döngüsü e-posta ve push kampanyalarımızın çoğu, kullanıcının davranışına göre tetiklenecek şekilde tasarlandı. Bu tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyim olmasa da, iletişimlerimizi kullanıcıların uygulama içi davranışlarına göre uyarlamaya özen gösterdik.

Bir kullanıcı bir güç tüccarıysa (örneğin, yüksek işlem hacmine sahipse), ETH staking, likidite havuzları ve daha gelişmiş kripto para birimi yatırım eylemleri hakkında e-postalar gönderirdik.

Kullanıcıları belirli bir yolculuğa çıkarmak için gereken veri türü hakkında düşünürken kendinize şu temel soruyu sorun:

Tüketici karakterlerim nelerdir?

Bu soruya alacağınız yanıta göre, ilk katılımları sırasında kullanıcıları segmentlere ayırmanıza yardımcı olacak hangi soruların gerekli olduğunu belirleyebileceksiniz. Erken dahil edilecek temel değişkenlerden bazıları şunlardır:

  • Kişisel özellikleri
  • Geçmiş tecrübeler
  • Kullanım örnekleri
  • Hedefler

Her girişimin kendine özgü soru çeşitleri olmalıdır, ancak takılırsanız, başlangıç ​​olarak yukarıda verilen örnekler listesinden seçim yapın. Bunlar nihayetinde hangi müşteri kişiliğini edindiğiniz sorusuna ışık tutacaktır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın