Instagram Reels, özel bir “trendler” bölümü de dahil olmak üzere içerik oluşturucu odaklı bir dizi güncelleme ekler

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler TikTok hakkında artan endişelerini dile getirirken, rakibi Instagram Reels, içerik oluşturucuları hedefleyen bir dizi yeni güncelleme alıyor. Meta ilan edildi bugün Reels’te trend olan ses ve hashtag’ler için özel bir hedef ekliyor, Reels’teki hediyeleri daha fazla ülkeye yayıyor, Reels düzenleme araçlarını geliştiriyor, yeni ölçümler ekliyor ve daha fazlasını yapıyor.

Bu son güncellemeyle içerik oluşturucular, Reels’te en çok trend olan şarkıları görebilecek. Sesin kaç kez kullanıldığını görebilecekler ve ardından kendileri kullanmak veya sesi daha sonra kullanmak üzere kaydetmek için ona dokunabilecekler. İçerik oluşturucular ayrıca Reels’te en çok konuşulan konuların ve hashtag’lerin ne olduğunu görebilecekler. Trend olan içeriğe yönelik yeni özel hedefe erişmek için içerik oluşturucuların Profesyonel Panolarına gitmeleri ve “Bugünün Reels Trendlerini Kontrol Et” seçeneğini belirlemeleri gerekir. Oradan, trend ses ve hashtag’leri bulabilecekleri bir “Reels Trends” sayfasına yönlendirilecekler.

Trend olan ses ve hashtag'ler için Instagram'ın yeni özel sayfası

Görsel Kaynakları: instagram

Şirket, yeni özel bölümün, içerik oluşturucuların kendi içeriklerini daha iyi bilgilendirmek ve trendlerden haberdar olmalarını sağlamak için şu anda popüler olan şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor.

Instagram ayrıca erişimini genişletiyor Hediyeler para kazanma özelliğini önümüzdeki haftalarda daha fazla ülkede içerik üreticilere sunacağız. Özellik Avustralya, Kanada, Fransa, Meksika, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulacak. İlk olarak geçen yıl test edilmeye başlanan hediyeler, hayranların en sevdikleri içerik oluşturucuya temalı sanal hediyeler biçiminde doğrudan parasal destek sağlamasına olanak tanıyor. Hediyeler, sanal para birimi kullanılarak Instagram uygulamasında satın alınır. Yıldızlar ve sadece 10 yıldızdan birkaç yüz yıldıza kadar herhangi bir yere mal olabilir.

Ayrıca sosyal ağ, yaratıcılara hangi hayranların kendilerine hediye gönderdiğini gösteren yeni bir özellik ekliyor. İçerik oluşturucular, destekçilerinin yanındaki yeni kalp simgesine dokunduğunda, kullanıcı, yaratıcının hediyesini gördüğüne ve tanıdığına dair bir bildirim alır.

Instagram'ın Reels için yeni düzenleme araçları

Görsel Kaynakları: instagram

Yeni güncelleme ayrıca, uygulama video klipleri, sesleri, çıkartmaları ve metni birleşik bir düzenleme ekranı altında bir araya getirdiği için içerik oluşturucuların Instagram’da Reels’lerini düzenlemelerini kolaylaştırıyor. Şirket, bu değişikliğin içerik oluşturucuların Makaralarının bazı bölümlerini daha görsel bir şekilde doğru anlara hizalayıp zamanlamalarını kolaylaştırdığını söylüyor. Instagram, Makaraları düzenlemeyi içerik oluşturucular için daha basit ve kolay hale getirmek için tasarlanmış ek araçlar sunmayı planlıyor.

İçerik oluşturucular, içeriklerinin nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamak için yeni Reels içgörülerine de erişebilecek. İlk olarak Instagram, makarayı tekrar oynatmak için harcanan süre de dahil olmak üzere bir makaranın oynatıldığı toplam süreyi yakalayan yeni bir “toplam izlenme süresi” metriği ekliyor. İkincisi, içerik oluşturucular, izlenme süresinin toplam oynatma sayısına bölünmesiyle hesaplanan, bir makarayı oynayarak harcanan ortalama süreyi yakalayan yeni bir “ortalama izlenme süresi” metriğine erişebilecekler.

Instagram'ın yeni Reels metrikleri

Görsel Kaynakları: instagram

Instagram, “Örneğin, ortalama izlenme süreniz 17 saniyeyse, Reel’inizi izleyen herkes ortalama 17 saniye izlemiştir.” Blog yazısı. “Bu, insanların nerelerde etkileşim kurduğunu veya izleyicilerin daha uzun süre kalması için nerede daha güçlü bir bağlantı kurmanız gerekebileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.”

Başka bir yeni özellik, yaratıcılara Makaralarının büyümelerine nasıl katkıda bulunduğuna dair daha fazla fikir veriyor çünkü içerik oluşturucular artık birisi onları doğrudan Makaralarından takip etmeye başladığında bir bildirim alacak.

Yeni güncellemeler, Meta’nın TikTok etrafında büyüyen incelemeden yararlanmaya çalışmasının mantıklı olacağı bir zamanda geliyor. devlet cihazlarında yasaklandı dünya çapında çok sayıda ülke tarafından ve şu anda karşı karşıya ABD’de olası bir yasak. Bu koşullar göz önüne alındığında, Instagram’ın rakip ürününü güçlendirmesi ve onu yaratıcılar için daha çekici hale getirmesi şaşırtıcı değil.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın