Tesla fiyat indirimleri Avrupa için geliyor

EV fiyat indirimi deja vu – en azından Tesla araçları için.

Otomobil üreticisi, hangi Geçen hafta fiyatları düşürdü Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu sefer Avrupa ve İsrail genelindeki pazarlarda bir indirim daha yaptı. %9,8’e varan indirimler, Model 3, Model Y performansı ve daha pahalı olan Model S ve Model X çeşitleri dahil olmak üzere şirketin araç portföyünde yapıldı.

Tesla, geçen sonbahardan bu yana Çin, Avrupa ve Kuzey Amerika’da satılan EV’lerinin fiyatlarını birkaç kez, bazen %20’ye varan oranlarda düşürdü.

Şirket yaptığı açıklamada Reuters tarafından yayınlanan fiyat indirimlerinin yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandırma misyonu olduğunu söyledi.

Açıklamaya göre, “Ana planımız, bu misyona ulaşmak için net bir yol belirledi: yoğun maliyetli küçük seri ürünlerin daha ucuz toplu seri araçlara dönüştürülmesi.”

Fiyatların düşürülmesi satışları artırabilir, ancak aynı zamanda otomotiv marjlarını da azaltabilir. Sektördeki en yüksek otomotiv marjlarından birine sahip olan Tesla’nın biraz yumuşaması var.

Tesla, faaliyetlerini ölçeklendirmeye ve 2023’te 1,8 milyon araç üretmeye çalışırken fiyat indirimleri devam etti. CEO Elon Musk, şirketin Ocak ayındaki 4. çeyrek ve tam yıl kazanç çağrısı sırasında şirketin “bu yıl 2 milyon araba yapma potansiyeline sahip olduğunu” söyledi. ”

Geçen hafta Tesla, üst düzey ve yaşlanan Model S ve Model X araçlarının fiyatını her biri 5.000 $ düşürdü. Model 3 ve Model Y araçlarının fiyatlarını da düşürdü. Tesla, 7.500 dolarlık federal vergi kredisi sıkılaştırmasına hak kazanmak için ABD’de fiyatları düşürdü. Tesla, yeni IRS rehberliğine dayanarak, 7.500 dolarlık kredi azaltılacak Model 3 arkadan çekişli için 18 Nisan’da 3.750 Dolar.

Tesla, fiyat düşürme stratejisini Ekim ayında başlattı. şirket fiyat indirimlerini açıkladı Çin’de Model 3 ve Model Y’de %9’a kadar. Daha bu yıl, temel Model Y’nin fiyatı 2022’nin sonuna göre %20 daha düşük.

Tesla, o zamandan beri ABD ve Çin’deki araçlarının etiket fiyatını defalarca düşürdü. Kesintilerin 2023’te duracağına dair herhangi bir spekülasyon, Tesla’nın Ocak ayında sona erdi. fiyatları ciddi şekilde düşürdü %20 kadar.

Tesla, bu ayın başlarında teslim edildiğini söyledi. 422.875 elektrikli araç 2023’ün ilk çeyreğinde, Wall Street’in yaklaşık 420.000 adetlik tahminlerini yeni yeni geçti. Şirket aynı dönemde 440.808 adet araç üretti. 2022’nin dördüncü çeyreğinde, Tesla 405.278 teslim etti ve 439.701 adet üretti. Bu dördüncü çeyrek teslimatları da rekor sonuçlardı, ancak Wall Street beklentilerini kaçırdılar.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın