Instagram’dan oluşturulmuş Reels videolarını kaydetmekte yaşanan ses problemiyle ilgili bilgilendirme

Instagram’dan oluşturulmuş Reels videolarını kaydetmekte yaşanan ses problemiyle ilgili bilgilendirmeInstagram, tertip ekranındayken indirilmiş olan Reels videolarında sesin olmamasıyla alakalı bir hatayı düzelttiğini açıkladı. Hata iOS kullanıcılarını etkilemişti ve netice olarak kısa videolarını hazırlamak için Reels oluşturma aracını kullanan ve bunu hemen sonra TikTok benzer biçimde platformlarda paylaşmak için dışa aktaran kullanıcılar sıkıntı yaşamıştı.

Bu konuyla ilgili ilk haberler çıktıktan sonrasında, Instagram’ın ana şirketi Meta’dan bir açıklama gelmişti. Bu değişikliğin kasten yapılmadığı ve sorunun yakında çözüleceği belirtilmişti. The Verge sitesine bir açıklama gönderen Meta, laf mevzusu hatanın geçen cuma Instagram’a gelen bir güncelleme ile çözüldüğü bilgisini paylaştı.

Ne var ki, Instagram iOS uygulamasını güncellediğimizde videoyu yayın öncesi dışa aktarmaya çalıştığımızda tekrar sesin kaldırılması durumuyla karşılaştık. Ancak bu sefer video dışarı aktarıldığında sesin kaldırılacağını belirten bir ihtar mesajı gösteriliyor. Bu vaziyet, Instagram’ın ya söz mevzusu hatayı tam olarak çözmediğini ya da değişik ülkeler için farklı yaklaşımları sergilediğini gösteriyor.

instagram reels

TikTok ve Instagram, kısa biçimli video arenasında hakimiyet için kıyasıya rekabet ediyor. Ancak Instagram, şu an için daha agresif olan TikTok benzeri özelliklerinden bazılarını geri almak zorunda kaldı. Bu son konum ile ilgili gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz ve söz konusu videoları ses olmadan dışa iktibas imkanının bir hata mı yoksa bilerek girişilen bir hareket mi olduğuyla alakalı detayları aktarmayı sürdüreceğiz.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın