Rusya’nın e-ticaret devi Türkiye’de ofis açıyor, Türk ürünlerini Rus alıcılarla buluşturmak istiyorRusya’nın biri olan e-tecim platformu Ozon, Türkiye’de yazıhane açacaklarını ve müşterilerine geniş bir yelpazedeki Türk ürünlerine daha rahat erişim sağlamayı hedeflediklerini bildirdi.

Rusya’nın en büyük Rusya’nın en büyük e-tecim platformu olan Ozon Türkiye’ye açılıyor. Ozan’dan meydana getirilen açıklamada Türkiye’de ofis açacakları ve bu yeni ofisle müşterilerine geniş bir yelpazedeki Türk ürünlerine daha rahat erişim sağlamayı hedefledikleri duyuruldu.

Ozon’a bağlı Ozon Global’den meydana getirilen yazılı açıklamada, firmanın İstanbul’da yeni bir ofis açacağı bilgisi verildi. Açıklamada “Şimdi üst idare, İstanbul’da Türkçe bilen ve mahalli tüketici sektörünün özelliklerini bilen uzmanlardan oluşan bir takım oluşturuyor ve sonbaharda aktif çalışmalara başlamayı planlıyor” denildi.

Öte yandan Rus haber ajansı Sputnik’in haberine göre şirketten yapılan açıklamada, “Ozon Global, İstanbul’da bir büro açıyor. Yeni büro, perakende ve ticarette on yıldan fazla deneyime sahip Hazal Maraş tarafınca yönetilecek. Türkiye’de firma, mahalli satıcıları pazar payına dahil etmeyi ve alıcılara benzersiz ve geniş bir Türk ürün yelpazesine erişim sağlamayı amaçlıyor” ifadeleri kullanıldı.

RUS ALICILARIN TÜRK ÜRÜNLERİNE İLGİSİ ARTACAK

Lojistik hizmetin Türk girişimcilerin ek maliyet olmadan Rusya pazarına girmelerine olanak sağlayacağına vurgu yapılan açıklamada, “Ozon Global, Türkiye’den Rusya’ya hızlı sevkiyat için ortak nakliye hizmetini başlattı. Teslimat süresini nerede ise iki kat azaltacak olan yeni lojistik hizmeti mamüllerin 6-8 gün içinde teslim edilmesini sağlayacak. Hızlı teslimat, Rus alıcıların Türk ürünlerine olan ilgisini artıracak” denildi.

EN FAZLA TALEP OLAN ÜRÜNLER

Açıklamada, Türk satıcılardan gelen ürünlere yönelik artan bir talep olduğu belirtilerek, 2022’nin ilk yarısında Türkiye’den satıcı sayısının geçen yılın aynı dönemine nazaran iki katına, mal kütlesinin ise üç katına çıkmış olduğu vurgulandı. En fazla talebin Türk giyim markaları, vitrifiye, beyaz eşya, kahve ve Türk tatlıları olduğuna dikkat çekildi.

‘TÜRKÇE DESTEK VERMEYE HAZIRIZ’

Ozon Global Direktörü Stepan Gusamov, “Ürün teslimatı konusunda yerel ortaklara lojistik imkanlarımızı sunmaya, iletişim engellerini ortadan kaldırmak için satıcı ve alıcılara Türkçe destek vermeye hazırız. Yeni başlayan satıcıları desteklemek için, Rus pazarının özelliklerini ve satışları ölçeklendirecek araçları anlatacağımız eğitim seminerleri de başlatacağız” dedi.

Ozon geçen yıl 6 milyar dolar ciro elde etmişti.

kaynak: ekonomist.com.tr

Yorum yapın