Instagram Reels videolarını dışa aktarmadaki ses sorununun bir hata olduğunu söylemiş olduInstagram, içerik oluşturucuların uygulamasında çekim yapmasını ve peşinden videolarını TikTok şeklinde diğer platformlara aktarmasını kasıtlı olarak durdurmaya çalışmadığını söylüyor. Hafta arasında, bazı iPhone kullanıcıları için Instagram Reels düzen ekranından dışa aktarılan video kliplerden sesin çıkarıldığı ortaya çıkmıştı. Yani bir Reels videosunu muntazam bir şekilde kaydetmek için en önce Instagram’da yayınlamanız gerekiyordu. Daha sonrasında bir açıklama meydana getiren, Instagram’ın sahibi Meta, bunun bir hata bulunduğunu ve problemi çözmeyi amaçladığını söylüyor.

The Verge sitesine bir izahat gönderen Meta temsilcisi Seine Kim, “Bir hata sebebiyle, Reels indirme özelliği iOS kullanıcıları için tasarlandığı gibi çalışmıyor ve birtakım durumlarda indirmelerde ses yok – problemi mümkün olan en kısa müddette düzeltmek için çalışıyoruz.” dedi.

Bu düzeltme, TikTok’un ilkel düzen ekranının haricinde düzen yapmayı yeğleyen içerik oluşturucular için mühim olacaktır. Instagram Reels’ın indirme özelliği, öteki uygulamalarda kullanmayı planladığınız çekimlere yeşil monitör benzer biçimde filtreler eklemenin kullanışlı bir yoludur.

Meta bu hatayı düzeltmeyi amaçlarken, öteki kısa biçimli video platformları, başka platformlardan dikkat çekmek için hamlelere girişiyor. YouTube Shorts, artık gösterilen videolar dışa aktarıldıklarında filigran ekliyor. Instagram ise daha ilkin diğer platformlardan gelen videoların öne çıkarılmasını azaltacağını söylemişti. Ayrıca, Instagram’ın TikTok benzeri özelliklerinin geri dönmesi an meselesi şeklinde görünüyor.

kaynak: teknoblog.com

Yorum yapın