TikTok, yenilenen içerik oluşturucu fonunu ABD’deki tüm uygun içerik oluşturuculara açıyor

TikTok ilan edildi Bugün, “Yaratıcılık Programı Beta” adı verilen yenilenen içerik oluşturucu fonunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm uygun içerik oluşturucuların kullanımına açıyor. Şirket başlangıçta başladı yeni programın test edilmesi Şubat ayında seçkin içerik oluşturucularla. TikTok, yeni programın daha yüksek gelir elde etmek ve içerik oluşturucular için daha fazla gerçek dünya fırsatının kilidini açmak için tasarlandığını söylüyor.

Programa hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların ABD merkezli bir hesaba sahip olması, en az 18 yaşında olması, en az 10.000 takipçiye ve son 30 gün içinde en az 100.000 görüntülemeye sahip olması gerekir.

İçerik oluşturucular, yeni programa kaydolduktan sonra İçerik Oluşturucu Fonu’na geri dönemez. TikTok, Yaratıcılık Programı’nın Yaratıcı Fon’un yerini tamamen alıp almayacağına dair bir açıklama yapmadı, ancak Yaratıcılık Programı daha geniş bir kitleye yayıldığında ve beta aşamasından çıktığında, TikTok Yaratıcı Fonu’nu rafa kaldırabilir.

TikTok, Yaratıcılık Programı Beta’nın ödül formülünün, nitelikli video görüntülemeleri için daha yüksek ortalama brüt gelir sağlayacak şekilde formüle edildiğini, ancak ödemelerle ilgili herhangi bir ayrıntı sağlamadığını söylüyor. Şirketin mevcut Yaratıcı Fonu 2020’de piyasaya sürüldü üç yıl boyunca 1 milyar dolarlık bir taahhütle, ancak yaratıcılar tarafından eleştirildi düşük ödemelerden şikayet edenler, bazı sözler milyonlarca görüntüleme alan videolar için birkaç dolar kazandılar.

Programla para kazanmaya başlamak için içerik oluşturucuların yüksek kaliteli, bir dakikadan uzun orijinal videolar oluşturması gerekecek. Bağlam açısından, TikTok’un İçerik Oluşturucu Fonu, videoların ödemeye uygun olması için bir dakikadan uzun olmasını gerektirmez. İki para kazanma programı arasındaki diğer bir önemli fark, İçerik Oluşturucu Fonu’nun içerik oluşturucuların ödeme almaya hak kazanabilmesi için yalnızca 10.000 takipçiye sahip olmasını gerektirmesi, Yaratıcılık Programı Beta’nın ise 100.000 takipçi gereksinimi olmasıdır.

Program, içerik oluşturuculara tahmini gelir, video performans ölçümleri ve analitik ve video uygunluk gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi içeren güncellenmiş bir kontrol paneline erişim sağlar.

TikTok, “Yaratıcılık Programı Beta ilk aşamalarında ve sürekli olarak içerik oluşturucu topluluğumuz için deneyimi ve içerik oluşturucuların ödüllendirilme şeklini iyileştirmenin yollarını araştırıyoruz.” Blog yazısı. “Topluluğumuzdan geri bildirim almak için sabırsızlanıyoruz.”

Yaratıcılık Programı, TikTok’un aşağıdakileri içeren para kazanma araçları paketinin en son üyesidir: CANLI abonelikler Ve TikTok Nabzı. Şirket ayrıca ipuçları ve hediyelerden para kazanma özellikler.

Yeni program, içerik oluşturucuları memnun etmeyi amaçlayan TikTok’un son lansmanı değil. Mart ayında, TikTok bir “Seri” adlı yeni özellik bu, uygun içerik oluşturucuların bir ödeme duvarının arkasında içerik yayınlamasına olanak tanır.

Dizi, uygun içerik oluşturucuların, izleyicilerin erişim için satın alabileceği bir ödeme duvarının arkasında premium içerik koleksiyonları yayınlamasına olanak tanır. One Series, her biri en fazla 20 dakika uzunluğunda 80 adede kadar video içerebilir. İçerik oluşturucular, Serileri için özel içeriklerinin değerini en iyi şekilde yansıttığına inandıkları fiyatı seçebilirler. Seri şu anda yalnızca belirli içerik oluşturuculara sunulmaktadır ve katılım başvuruları önümüzdeki aylarda açılacaktır.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın