TikTok’un yeni para kazanma özelliği, içerik oluşturucuları para kazanma şansı için video reklamlar oluşturmaya davet ediyor

TikTok, içerik oluşturucuların platformunda para kazanmaları için yeni bir yol sunuyor. Şirket ilan edildi Salı günü, içerik oluşturucuların marka yarışmalarına video reklamlar göndermelerine ve video performansına dayalı olarak para almalarına olanak tanıyan yeni bir para kazanma özelliği olan “TikTok Creative Challenge”ı başlatıyor. TikTok Creative Challenge şu anda belirli markalarda olduğu gibi test ediliyor.

Yeni özelliğe hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların en az 18 yaşında olması ve en az 50.000 takipçisi olan ABD merkezli bir hesabı olması gerekir. İçerik oluşturucular, TikTok Kreatif Mücadelesine kaydolduktan sonra bir mücadele listesine göz atabilecek ve ödül havuzunu, ek ayrıntıları ve gereksinimleri görüntüleyebilecek.

TikTok, “Gönderiler yüksek kaliteli, iyi düzenlenmiş, orijinal içerik olmalıdır” dedi. Blog yazısı. “Gönderildikten ve onaylandıktan sonra içerik oluşturucular gönderilerinin durumunu görebilir, performansı görüntüleyebilir ve aylık kazançlarını kontrol edebilir. Ödüller, nitelikli video görüntülemeleri, tıklamalar ve dönüşümler gibi birçok faktörden etkilenir. İçerik oluşturucular, revizyonların gerekli olması durumunda, gözden geçirme veya itiraz etme seçeneğiyle gönderimleri için bildirim alacaklar.”

İçerik oluşturucuların gönderdiği videolar profillerinde görüntülenmeyecektir. Videoları onaylanırsa, uygulamanın Sizin İçin Akışında bir reklam olarak yayınlanır.

TikTok, programa kaydolan içerik oluşturucuların, diğer içerik oluşturucularla bağlantı kurmak için özel bir Oluşturucu Topluluğu grubu ve Mentor Programı dahil olmak üzere kaynaklara erişebileceğini söylüyor.

TikTok Creative Challenge’ın arkasındaki fikir ve öncül, şuna biraz benziyor: armut, markadan yaratıcıya işbirliğinin yanı sıra yaratıcıdan yaratıcıya işbirliği sağlayan Los Angeles merkezli bir girişim. Pearpop, içerik oluşturucuların ve markaların Madonna gibi ünlüler ve Sommer Ray gibi içerik oluşturucularla iş birliği satın almalarına olanak tanır. Bu ünlüler ve etkileyiciler, onlarla işbirliği yapma şansını satabilirler. Veya, etkileşim kilometre taşlarına göre belirlenen nakit ödülleri alma şansı için insanları TikTok veya Instagram’da belirli bir istem veya ses kullanarak gönderi paylaşmaya davet eden “meydan okumalar” yürütebilirler.

TikTok’un yeni teklifi, içerik oluşturucuların marka anlaşmaları yapmaya çalışmak için markalara ulaşmak için harcadıkları zamanı ve çabayı azaltmalarına yardımcı olarak aynı türden bir modeli izliyor.

Yeni özelliğin TikTok olarak geldiğini belirtmekte fayda var. yenilenen içerik oluşturucu fonunu açtı, geçen ay Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm uygun içerik oluşturuculara “Yaratıcılık Programı Beta” olarak adlandırıldı. TikTok, yeni programın daha yüksek gelir elde etmek ve içerik oluşturucular için daha fazla gerçek dünya fırsatının kilidini açmak için tasarlandığını söylüyor. Programa hak kazanabilmek için içerik oluşturucuların ABD merkezli bir hesaba sahip olması, en az 18 yaşında olması ve son 30 gün içinde en az 10.000 takipçiye ve en az 100.000 görüntülemeye sahip olması gerekir.

TikTok Creative Challenge, TikTok’un aşağıdakileri içeren para kazanma araçları paketinin en son üyesidir: CANLI abonelikler, Seri Ve TikTok Nabzı. Şirket ayrıca ipuçları ve hediyelerden para kazanma özellikler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın