Lordstown harap olurken, sıfıra gitmeyen SPAC anlaşmaları istisna gibi geliyor

2020’de ve 2021, yeni EV üreticileri için coşkunun arttığı birkaç ay geçirdik. karşılıksız çek şirketlerinin yeniden canlanmasıyla kesişti. Özel amaçlı satın alma şirketleri veya SPAC’ler olarak da adlandırılan bu borsaya kote paravan şirketler, sermayeye hızlı erişim ve halka açık pazarlara giden bir yol sözü verdi ve çok çeşitli teknoloji ve teknoloji şirketleri bu teklifi kabul etti.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


2020 ve 2021’de birçok elektrikli araç şirketi, özellikle yatırımcılar bu tür deneysel işlemlere yatırım yapmaktan oldukça memnun oldukları için, hızlı nakit toplamak ve halka açılmak için SPAC yolunu tuttu. Coşku dolu bu şirketlerin yatırımcı sunumları, üretime ve mükemmel karlara giden açık bir yol gösterdi.

Geçmişe bakıldığında bariz ama sonuçların genellikle dağınık olduğu ortaya çıktı.

ABD merkezli EV şirketi Lordstown Motors buna bir örnek. Bugün şirket iflas koruması başvurusunda bulundu ve aynı zamanda eski ortağı Foxconn’a dava açtı. Gibi TechCrunch bu sabah erken saatlerde bildirildi:

Lordstown Motors, en çok Apple’ın iPhone’larını üretmesiyle tanınan Tayvanlı şirket Foxconn’a dava açma tehdidinde başarılı oldu. EV şirketi Salı günü Foxconn’a karşı yasal işlem başlattı ve aynı anda iflas başvurusunda bulundu ve kendisini satışa çıkardı. […]

Lordstown, şikayetinde Foxconn’un EV üreticisini araç geliştirme planlarında işbirliği yapma konusunda yanılttığını ve “söz verdiği ortak olmadığını” söyledi. Şikayet Foxconn’u, Lordstown’ın en değerli varlığı olan Ohio üretim tesisi üzerindeki mülkiyeti güvence altına almak ve Lordstown’ın yetenekli üretim ve operasyon çalışanlarından bazılarını kaçırmak için Endurance kamyonetini ve gelecekteki ortak ürün geliştirmeyi destekliyormuş gibi yapmakla suçluyor.

İki şirket arasındaki bir anlaşmazlığın sonucu olarak Lordstown’ın başarısızlığını göz ardı etmek kolay olurdu. Ama bu yanlış olurdu. Gerçekte, Lordstown destanı, saf SPAC pisliğinin bir karışımıdır. Görüşlerimizi oluşturmak için birkaç ilgili gerçeği dikkate alalım.

Lordstown’ın SPAC yolculuğu

TechCrunch’lar Lordstown hakkında raporlar çok sayıda ve kapsamlıydı, bu nedenle, gerçek ayrıntıyı istiyorsanız, lütfen oradan başlayın. Özet içeren diğer herkes için izin ver:

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın