Snowflake-Nvidia ortaklığı, üretken AI uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırabilir

kar tanesi her zaman büyük miktarda yapılandırılmamış veriyi bulutta depolamakla ilgili olmuştur. Son iki satın alma ile, Neeva Ve Akış ışığı, verilerin üzerinde uygulama aramayı ve oluşturmayı kolaylaştıracaktır. Bugün şirket, tüm bu verilerden yararlanan ve bunları Nvidia GPU’larda çalıştıran üretken yapay zeka uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırmak için yeni bir konteyner hizmetini ve Nvidia ile bir ortaklığı duyurdu.

Snowflake Kıdemli Ürün Başkan Yardımcısı Christian Kleinerman, amacın insanların verileri kopyalayıp harici bir uygulamaya taşımak zorunda kalmadan kullanmalarına izin vermek olduğunu söylüyor. TechCrunch’a konuşan Kleinerman, “Müşterilerimizin kurumsal verilerine hesaplama getirmelerini ve kurumsal verilerini her türlü harici sisteme göndermek zorunda kalmamalarını sağlamak istiyoruz” dedi.

Şirket, Snowflake’in dışına herhangi bir veri taşımadan, Nvidia GPU’ların üzerinde kapsayıcılı uygulamaları çalıştırma yeteneğinin yanı sıra Snowpark Konteyner Hizmetlerini sunuyor.

Kleinerman, “Hem müşterilere hem de iş ortaklarına, Snowflake’in güvenlik çevresi içinde Docker kapsayıcılarını çalıştırma olanağı sağlayarak onlara Snowflake’te bulunan kurumsal verilere kontrollü erişim sağlıyoruz” dedi.

“Ve bu kapsayıcı hizmetlerini ortaya çıkarma yöntemimiz, Snowflake’in geleneksel olarak sağladığı şey aracılığıyla daha geniş bulut sunucusu esnekliği sağlamak ve açıkçası, talep aldığımız en büyük tek vektör, GPU’lara erişimdir” dedi. Nvidia ortaklığının devreye girdiği yer burasıdır.

Kurumsal bilgi işlemden sorumlu Nvidia Başkan Yardımcısı Manuvir Das, Snowflake’i şirketlerin önemli verilerini depoladıkları bir yer olarak gördüğünü söylüyor ve bu verilerin üzerine uygulamalar oluşturabildiğiniz ve ardından bu uygulamaları Nvidia GPU’ların üzerinde çalıştırabildiğiniz zaman, bu bir özellikle üretken yapay zekayı denkleme dahil ettiğinizde çok güçlü bir kombinasyon.

Nvidia’nın GPU gücünü bir araya getirdiğinizde bunu söylüyor. NeMo çerçevesişirketler Snowflake’teki verileri alabilir ve kendi benzersiz verilerine dayalı olarak iyileştirilmiş makine öğrenimi modelleri oluşturmaya başlayabilir.

“İşte bu yüzden bu ortaklık çok güzel, çünkü Snowflake tüm bu verilere sahip ve şimdi ilk kez bu verilerle farklı yazılım parçalarını çalıştıracak yürütme motoruna sahip. NeMo’da Nvidia’nın eğitim, ince ayar, takviyeli öğrenme ve tüm bunlar için oluşturduğu yürütme aracısına sahibiz,” dedi Das.

“Böylece birlikte yaptığımız entegrasyon, o aracıyı alıp Snowflake’in platformuna getiriyoruz ve entegre ediyoruz, böylece artık verilere sahip olan tüm Snowflake müşterileri Snowflake’ten birinci sınıf bir yeteneğe sahip oluyor. Bu özel modelleri onlar için üreten verileri kullanarak modellerini yapabilecekleri bir platform” dedi.

Müşteri verilerini, bu verileri kullanarak oluşturdukları modelleri ve ardından çalıştırdıkları ve bu modellere erişecek uygulamaları tek bir yerde bir araya getirmenin, bu verileri güvende tutmayı ve yönetmeyi kolaylaştıracağını söylüyor ve Nvidia teknolojisi, her şeyin daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Snowflake’in Snowpark Konteyner Hizmeti, bugünden itibaren özel beta olarak sunuluyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın