Pearpop’un yeni ‘Boost Modu’ özelliği, markaların içerik oluşturucuların içeriğini ücretli reklamlara dönüştürmesine olanak tanır

rent a car 34

armutsosyal işbirliklerine yönelik bir pazar yeri olan , bugün “Boost Modu” adlı yeni bir ürünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni özellik, platformdaki markaların içerik oluşturucular tarafından yayınlanan içeriği yüksek performanslı ücretli reklamlara dönüştürmesine olanak tanır.

Boost Modu ile markalar, hangi gönderilerin izlenme, beğeni ve etkileşim açısından iyi performans gösterdiğini belirlemek için canlı içeriği inceleyebilir ve ardından bunları reklama dönüştürebilir. İçerik oluşturucular, bir marka içeriklerini seçtiğinde bir bonus alır. Pearpop, yeni ürünü ücretli reklamlara “satın almadan önce dene” yaklaşımı olarak görüyor.

Pearpop CEO’su Cole Mason, TechCrunch’a bir e-posta ile “İçerik oluşturucu içeriği bir Pearpop Challenge’ın parçası olarak yayına girdikten sonra markalar, Brand Dashboard’umuz aracılığıyla organik performansı gerçek zamanlı olarak izleyebilir” dedi. “Burada, markalar tüm canlı içerik oluşturucu içeriğini görebilir ve ücretli medyada hangi içeriği öne çıkarmak istediklerine karar verebilir. Boost Modu, markaların Pearpop Challenge’da en iyi performans gösteren gönderilere yalnızca tek bir tıklamayla ücretli güçlendirme eklemesine olanak tanır. Bu, markaların “işe yarayanları ölçeklendirmesine” olanak tanıyor, basit ve anında.”

Yeni özelliğin lansmanı, TikTok’un benzer bir özelliği başlatmasından iki hafta sonra gerçekleşti. “TikTok Kreatif Mücadelesi.” Bu özellik, içerik oluşturucuların marka yarışmalarına video reklamlar göndermelerine ve videoları bir marka tarafından seçilirse video performansına dayalı olarak para almalarına olanak tanır.

Mason, Boost Modunun TikTok’un yeni ürününden farklı olduğunu çünkü “pazarlamacıların performansı kanıtlanmış içeriği ikiye katlamasına izin verdiğini” söylüyor. TikTok’un modelinde, içerik oluşturucuların içerik göndermesi gerekiyor ve ardından markalar tanıtmak için bir video seçiyor. İçerik oluşturucular, video reklamları seçilmediği sürece ödeme almaz. Pearpop’a gelince, şirket içerik oluşturuculara Pearpop Mücadelesinin bir parçası olarak oluşturdukları Organik Görüntülemeler için önce performansa dayalı olarak ödeme yapıyor ve ardından bir marka içeriklerini seçtiğinde onlara ek bir bonus ödüyor.

Görsel Kaynakları: armut

Şirketin her iki modeli de, içerik oluşturucuların marka anlaşmaları yapmaya çalışmak için markalara ulaşmak için harcadıkları zamanı ve çabayı azaltmalarına yardımcı olarak bir şekilde aynı türden bir modeli takip ediyor.

2020’de kurulan Pearpop, markalar arası iş birliğinin yanı sıra yaratıcılar arası iş birliğine olanak tanır. Pearpop, içerik oluşturucuların ve markaların Madonna gibi ünlüler ve Sommer Ray gibi içerik oluşturucularla iş birliği satın almalarına olanak tanır. Bu ünlüler ve etkileyiciler, onlarla işbirliği yapma şansını satabilirler. Veya, etkileşim kilometre taşlarına göre belirlenen nakit ödülleri alma şansı için insanları TikTok veya Instagram’da belirli bir istem veya ses kullanarak gönderi paylaşmaya davet eden “meydan okumalar” yürütebilirler.

Pearpop, Amazon, Netflix, Chipotle, Rakuten, Universal Pictures, Sonos ve Beyond Meat gibi çok sayıda önemli markanın yanı sıra Doja Cat, The Weeknd, Madonna, Shawn Mendez ve Post Malone gibi ünlülerin ilgisini çekti.

Mason, “Uygun ölçekte sorunsuz içerik oluşturucu işbirliğinin anahtarı verilerdir” dedi. “En zengin içerik oluşturucu veri setine yatırım yapmaya devam ederken, sektördeki en geniş deneyimli içerik oluşturucu topluluğunu ölçeklendirmeye ve hem markalar hem de içerik oluşturucular için gelişmiş özellikler geliştirmeye devam ediyoruz. Bunu tüm büyük sosyal platformlarda yapacağız ve ürünümüzün izleyicilerin zaman geçirdiği her yerde çalıştığından emin olmak için yeni ve gelişmekte olan sosyal platformları yakından takip edeceğiz. Tüm bunların amacı, içerik oluşturucu pazarlamasını daha basit, ölçeklenebilir ve ölçülebilir hale getirirken, daha fazla içerik oluşturucunun sevdikleri şeyi yaparak geçimini sağlamasına yardımcı olmak.”

Geçen sonbaharda Pearpop eklendi A Serisine 18 milyon dolar, değerini 300 milyon dolara çıkarıyor. Pearpop, lansmanından bu yana 34 milyon dolarlık fon sağladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın