Meta’nın yeni VR başlığının tanıtım zamanı belli oldu

Meta’nın yeni VR başlığının tanıtım zamanı belli olduMeta sanal ve artırılmış gerçeklik alanındaki teknolojilerini sergileyeceği Connect etkinliğinin tarihini açıkladı. Etkinlik 11 Ekim’de gerçekleştirilecek. Konuyla alakalı açıklamayı firmanın CEO’su Mark Zuckerberg yapmış oldu.

Sanal ortamda gerçekleşecek olan faaliyet Reality Labs’in Facebook sayfasında yayınlanacak. Etkinliğin internet sayfasında konuşmacılar ve faaliyet ajandasıyla alakalı bilgilerin önümüzdeki günlerde paylaşılacağı belirtildi.

Yine de, etkinlikte kullanıcıları nelerin beklediği konusunda birtakım öngörüler mevcut. Meta’nın “Project Cambria” adıyla anılan yeni üst derslik VR başlığın gözler önüne çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor. Başlığın Quest Pro adıyla resmiyet kazanabileceği de konuşulanlar arasında yer ediniyor.

metaZuckerberg etkinliğin duyurusunu yaptığı paylaşımda yeni VR başlığının ipucunu veriyor. Paylaşımda Zuckerberg’in VR başlığı taktığı bir fotoğraf yer ediniyor. Ancak burada başlığın tamamını görmek olası olmuyor.

Facebook’un ana şirket adının Meta olarak değiştirilmesi geçtiğimiz sene Connect konferansında duyurulmuştu. Şirket o günden bu yana büyük bir VR ürünü yapmamış sadece metaverse vizyonuna giden yolun taşlarını döşemeye başlamıştı. Quest Pro VR başlığının da bu doğrultuda atılacak mühim bir adım olduğu söylenebilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın