WhatsApp, Wear OS için yerel bir uygulama üzerinde çalışıyor

Google, geliştirici konferansı Google IO’da WhatsApp’ın yerel bir WearOS uygulaması üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu haftanın başlarında WhatsApp, uygulamasının Google’ın akıllı saat platformuyla uyumlu bir beta sürümünü piyasaya sürdü. Android sürüm 2.23.10.10 için WhatsApp beta kullanan kişiler, Wear OS tabanlı akıllı saatlerini bağlayabilecekler. Kullanıcılar, akıllı saat üzerinden mesajlarını kontrol edebilecek ve tüm sohbetler uçtan uca şifrelenecek.

Kullanıcılar, son konuşmalara sesli notlar gönderebilir veya bir mesajı sesli not veya metin girişi ile yanıtlayabilir. Ancak, şu anda Wear OS uygulamasında yeni bir sohbet başlatamaz veya belirli bir sohbeti arayamazlar.

Google, uygulama tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda arama ve görüşme başlatma desteğinin sunulacağını söyledi.

Arama devi, WearOS’un dünyanın en hızlı büyüyen akıllı saat platformu olduğunu da iddia etti. Şirket, platformun Wear OS 3’ün 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana beş kat büyüdüğünü söyledi.

Ancak, daha büyük planda Apple hala genel akıllı saat pazarına hakim. Samsung, Fossil ve Ticwatch’ın da bazı modelleri piyasaya sürmesiyle en büyük WearOS cihaz üreticisidir. özellikle, Google kendi Pixel Watch’ını başlattı Geçen yıl Wear OS çalıştıran.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın