Meta, 31 Mayıs’ta Apple Watch için Messenger uygulamasını öldürüyor

Şirket Perşembe günü TechCrunch’a yaptığı açıklamada, Meta’nın 31 Mayıs’ta Messenger for Apple Watch uygulamasını sonlandırdığını doğruladı. Uygulamayı yüklemiş olan Apple Watch kullanıcılarına “31 Mayıs’tan sonra Messenger bir Apple Watch uygulaması olarak kullanılamayacak, ancak yine de saatinizde Messenger bildirimleri alabilirsiniz” uyarısı yapılıyor.

Yeni mesajlar için bildirim almaya devam edebilecek olsanız da, bunlara cevap veremeyeceksiniz ve bunun için iPhone uygulamanızı kullanmanız gerekecek.

Bir Meta sözcüsü TechCrunch’a bir e-postada “İnsanlar, eşleştirildiğinde Apple Watch’larında Messenger bildirimleri almaya devam edebilir, ancak Haziran ayının başından itibaren artık saatlerinden yanıt veremeyecekler” dedi. “Ancak kişisel mesajlarını uçtan uca şifreli hale getirmek için çalıştığımız iPhone, masaüstü ve web’de Messenger’ı kullanmaya devam edebilirler.”

Apple Watch için Messenger uygulaması, iPhone’unuz giyilebilir cihazla eşlenmemiş olsa bile saatinizden mesaj almaya devam edebileceğiniz için, kullanıcılarına pek çok kolaylık sunuyor. Kullanıcılar şimdiden sosyal medyayı hoşnutsuzluklarını dile getirmek Yaklaşan hareket hakkında.

Messenger, Apple Watch’larını son yıllarda kullanımdan kaldıran diğer platformların listesine katılıyor. Gevşek, uber Ve twitter.

Meta’nın neden watchOS için Messenger uygulamasını kaldırmaya karar verdiği bilinmiyor. İlginç bir şekilde, değişiklik Meta’nın diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanıma sunulmasıyla birlikte geliyor. yerel bir WearOS uygulaması üzerinde çalışmak. Bu haftanın başlarında WhatsApp, uygulamasının Google’ın akıllı saat platformuyla uyumlu bir beta sürümünü piyasaya sürdü. Android sürüm 2.23.10.10 için WhatsApp beta kullanan kişiler, Wear OS tabanlı akıllı saatlerini bağlayabilecekler. Kullanıcılar, akıllı saat üzerinden mesajlarını kontrol edebilecek ve tüm sohbetler uçtan uca şifrelenecek. Google, uygulama tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda arama ve görüşme başlatma desteğinin sunulacağını söyledi.

Hareket aynı zamanda Meta’nın Messenger çevresinde bazı değişiklikler getirmesiyle birlikte geliyor. Birkaç ay önce, şirket yeteneğini test etmeye başladı kullanıcıların Messenger gelen kutularına Facebook uygulamasından erişmeleri için. 2016’da Facebook mesajlaşma yetenekleri kaldırıldı birçok kullanıcıyı kızdıran bir hareketle insanları Messenger uygulamasına yönlendirmek için mobil web uygulamasından. Şimdi, şirket bu kararın geri alınmasını test ediyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın