Wear OS’in yeni Google Play Store tasarımı dağıtımda

Wear OS’in yeni Google Play Store tasarımı dağıtımdaGoogle Play Store Wear OS platformu üzerinde yeni bir görünüme kavuşuyor. Bu tasavvur değişikliğinin gelişi, eylül ayının Google Play sistem güncellemesiyle müjdelenmişti. Yeni tasavvur ilk olarak geçtiğimiz ay Samsung’un Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro’yu duyurduğu etkinlikte gösterilmişti.

Yeni tasarımda arama tuşu çemberin içinden çıkarılıyor ve kapsül şeklindeki bir butona yerleştiriliyor. Bu ikonun derhal altında ise “Hepsini Keşfet” yazısı yer ediniyor ve üç uygulama listeleniyor. Üç uygulamanın altında ise “Daha fazlasını gör” seçeneği gösteriliyor.

Daha aşağıya inildiğinde ise “Size önerilenler” başlığı altında bazı uygulamaları görmek olası oluyor. Ardından “Popüler” kısmı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bunların derhal altında ise şu kategoriler için büyük kartlar gösteriliyor: Saat kadranları, müzik, eğer olmazsa olmaz saat uygulamaları, sıhhatli zihin & vücut.

Son bölümün altında kullanıcılar “Diğer cihazlar üstünden uygulamalara bakın ve yükleyin” benzer biçimde bir ileti görülüyor. Bu mesaja dokunulduğunda kullananların telefonlarında Play Store açılıyor ve buradan akıllı saate tatbik yüklemek mümkün oluyor. “Uygulamaları yönet” ve “Ayarlar” bölümleri de yeni tasarımın parçaları arasında yer alıyor. “Uygulamaları yönet” başlığının şu an için ancak uygulama güncellemelerini test etmekte kullanıldığı belirtiliyor.

Google Play Store Wear OS mağazası için hazırlanan yeni tasarımın yazı yoğunluklu olması dikkat çekse de, ana sayfada bazı uygulamaların gösterilmesi sayesinde kullanıcılar daha fazla tatbik indirmeye teşvik edilebilir.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın