Google’ın Sihirli Yazma özelliği, AI kullanarak metinlerinizi yeniden yazabilir

Google bugün, insanların daha kişisel mesajlar oluşturmasına yardımcı olmak için Android’in kılavuzlu özelleştirmesini üretici yapay zekadaki ilerlemeleriyle birleştiren yeni bir özelliği tanıttı. Magic Compose adı verilen özellik, bu öğleden sonra şirketin I/O geliştirici konferansında kısa bir süre sahnede tanıtıldı ve özelliğin metinleri farklı stillerde yeniden yazmak için mesajlar ve konuşmalarda nasıl kullanılabileceğini gösterdi.

Magic Compose’u kullanmaya başlamak için Google Mesajlar uygulamasını kullanmanız ve önce mesajınızı her zamanki gibi yazmanız gerekir. Ardından, mesajın nasıl duyulmasını istediğinizi seçersiniz ve Magic Compose, metni buna göre ayarlayabilir. Örneğin, bu özellik mesajın kulağa daha olumlu veya daha profesyonel gelmesini sağlayabilir ya da onunla eğlenebilir ve mesajın “en sevdiğiniz oyun yazarı”, yani Shakespeare tarafından yazılmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Magic Compose, kısa mesajlarla iletişim kurmak için çok zaman harcayanlar ve genellikle kişisel mesajlar ile iş için olanlar arasında geçiş yapmak zorunda kalanlar için kullanışlı olabilir, ancak bu ilk demolardan itibaren mutlaka sahip olunması gereken bir özellik gibi görünmüyor. Bunun yerine, Google’ın Android akıllı telefon uygulamaları da dahil olmak üzere işinin her alanına AI’yı yerleştirmek için nasıl çalıştığına dair başka bir örnek. Bununla birlikte, diğer özelliklerle birleştiğinde, yapay zekanın işletim sistemi genelinde kullanılması, Android’e rekabetçi cihaz pazarında biraz avantaj sağlayabilir.

Tabii ki, şirket bugün aynı zamanda sektörün geri kalanının (Apple!) SMS’i daha fazla özellikle yükselterek Apple’ınkiyle aynı seviyeye getiren metinler için zengin mesajlaşma formatı olan RCS’yi benimsemesi talebini bir kez daha haykırmak için zaman ayırdı. iMesaj. Ancak Apple, bir Google konferansı sırasında ne kadar tezahürat alırsa alsın, RCS ile entegre olmaya ilgi göstermedi çünkü kullanıcıları kendi ekosistemine kilitlemeyi tercih ediyor.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın