Thomson Reuters, bir yapay zeka yasal teknoloji girişimi olan Casetext’i 650 milyon $ nakit karşılığında satın aldı

Thomson Reuters, Y Combinator destekli bir yasal teknoloji girişimi olan Casetext’i satın almak için kesin bir anlaşma imzaladı.

Nakit olarak 650 milyon dolar değerindeki anlaşmanın, düzenleyici onaylara ve mutat kapanış koşullarına tabi olarak 2023’ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Thomson Reuters CEO’su Steve Hasker yaptığı açıklamada, “Casetext’in satın alınması, müşterilerimize üretken yapay zeka çözümleri getirmeye yönelik ‘inşa et, ortak ol ve satın al’ stratejimizde bir başka adımdır” dedi. “Casetext’in bu teklifler için pazar potansiyelimizi hızlandıracağına ve genişleteceğine inanıyoruz – profesyonellerin çalışma şekillerinde ve yaptıkları işte devrim yaratacak.”

TechCrunch’ın kapsadığı Casetext, 2013’te kuruldu çeşitli zamanlar tarihi boyunca, başlangıçta hem avukatların bilgilerini paylaşabileceği bir topluluk hem de kullanıcılara avukatlar tarafından açıklamalı yasal metinlere ücretsiz erişim sağlayan bir hizmet oluşturmaya odaklandı. Ancak şirket daha sonra, hukuk ekipleri için otomatik iş akışları ve araçlar oluşturmak üzere yapay zeka ve makine öğrenimini benimseyerek kendi ekseni etrafında döndü.

Casetext’in amiral gemisi ürünü, belgeleri incelemek, yasal araştırma notlarına yardımcı olmak, ifadeleri hazırlamak ve sözleşmeleri analiz etmek için yapay zekadan yararlanan CoCounsel’dir. Casetext, OpenAI’lere erken erişim izni verilen birkaç kişiden biriydi. GPT-4 CoCounsel için altyapısal arka uç görevi gören dil modeli.

Casetext

Casetext’in AI destekli yasal teknolojisi.

Bir basın açıklamasına göre, 104 çalışanı bulunan Casetext, 10.000’den fazla hukuk firması ve kurumsal hukuk departmanından oluşan bir müşteri tabanına sahiptir. Satın almaya öncülük eden şirket, Union Square Ventures ve diğerlerinden 64 milyon doların üzerinde para topladı.

Casetext CEO’su Jake Heller, “Son on yıldır, hukuk uygulamalarını yükselten ve avukatların daha fazla insanın yasal ihtiyaçlarına hizmet etmesini sağlayan ürünler oluşturmak için yapay zekanın gücünden yararlandık, nihai hedef adalete erişimi artırmaktır” dedi. Bir deyim. “Thomson Reuters’e katılmak, yalnızca avukatlar için değil, meslekler genelinde, misyonumuzu ve üretken yapay zeka çözümleri alanını katlanarak ilerletmek ve bu devrim niteliğindeki teknolojinin olabildiğince çok kişiye fayda sağlamasını sağlamak için inanılmaz bir fırsat.”

Thomson Reuters için satın alma, üretken yapay zekayı hukuk, vergi, muhasebe ve haber gibi ana iş sektörlerine yerleştirmeye yönelik uzun vadeli bir stratejinin parçası. Şirket geçtiğimiz günlerde yapay zekaya yılda yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı ve bu yılın ikinci yarısında üretken yapay zekayı ürünlerine dahil etmeyi ve şu andan itibaren çoğu yapay zeka odaklı olan birleşme ve satın almalar için 10 milyar dolar ayırmayı planladığını duyurdu. 2025.

Reuters’in yasal işi söz konusu olduğunda, üretken yapay zeka, anketlere inanılacaksa, yatırım yapmak için akıllıca bir yer gibi görünüyor. Bir Reuters anketi – kaynak göz önüne alındığında şüpheyle yaklaşılması gereken – yayınlanan 2023’te, hukuk uzmanlarının %82’sinin üretken yapay zekanın hukuk işlerine kolayca uygulanabileceğine inandığını tespit etti. Biraz daha küçük bir çoğunluk, %51, üretken yapay zekanın meli yasal işlere uygulanabilir.

Bazıları üretken AI teknolojilerinin yapabileceğine inanıyor eklemek dünya ekonomisi için trilyonlarca değer. Diğerleri fazla abartmaya ve iş kaybı potansiyeline işaret ederek daha şüphecidirler. Her halükarda, VC’ler ve benzer şirketler sektöre muazzam miktarda nakit akıtıyor. pazar üretken yapay zeka için 2028 yılına kadar 36 milyar dolar gelir elde edeceği tahmin ediliyor.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın