Odin, Avrupa’nın AngelList’e cevabı olabilir mi?

ABD merkezli teknoloji yatırımcılarının çoğu muhtemelen daha küçük biletli yatırımcı pazarlarına aşinadır. Melek Listesi Ve Karta. Avrupa’da Almanya’dan Bunch ve Birleşik Krallık’tan Vauban (geçen yıl ABD merkezli Carta tarafından satın alındı) benzer bir iş yapmaya çalıştı. Ancak bunun arka planı, AngelList’in yıllar önce piyasaya sürülmesine rağmen Avrupa’nın düzenleyici ortamıyla mücadele etmesidir.

Birleşik Krallık Melek yatırımcı pazarı girişimi Odin çoğunlukla yalnızca davetli bir şekilde olsa da, son 18 aydır hemen hemen halka açık bir şekilde faaliyet gösteriyor, ancak muhtemelen Avrupa’nın AngelList’e gerçek yanıtı olduğu söylenebilir.

Şimdi tamamen halka açılıyor ve büyük ölçüde kendi melek yatırımcı topluluğunu destekleyen, ancak aynı zamanda başka ülkelerden de yatırım alan 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonu zamsını duyuruyor. VC fonu Haatchve aile ofisleri O’Shaughnessy Girişimleri, Malzeme V Ve IPQ Sermayesi.

Angel sendikaları, kurucuları ve VC’leri kendi ağlarından para toplamak için Odin’i kullanıyor. Platform, başlangıç ​​​​bağış toplamanın diğer yönlerinin yanı sıra hukuk, bankacılık, ödemeler ve KYC / AML’yi ele aldığını söylüyor. Ayrıca, meleklerin farklı sendikaları ve fonları keşfetmeleri için bir pazar yeri açmayı planlıyor.

Odin’in kurucu ortağı ve CEO’su Mary Lin, platform aracılığıyla Avrupa, Asya ve ABD’de 5.000 kişinin yeni girişimlere ve VC fonlarına yatırım yaptığını ve 300’den fazla şirketin ağırlıklı olarak tohum öncesi ve tohumda yatırım aldığını söylüyor.

Yatırımcılar, platform aracılığıyla yaklaşık 1.000 ABD dolarından başlayan küçük meblağlarla girişimlere yatırım yapabilir. Odin daha sonra Melek yatırımcıları tek bir tüzel kişiliğe dönüştürür. Odin’in iş modeli, yönetim için ücret talep ederken, kurucular, Angel sendikaları ve VC’ler sabit bir ücret artı toplanan fonların bir yüzdesini ödemektedir. Odin, Angels’ın platformu Founders Fund, Andreessen-Horowitz ve Index Ventures gibi VC’lerin yanında yatırım yapmak için kullanabildiğini söylüyor.

Odin’in işinin çoğu Birleşik Krallık’tan geliyor, ancak platformun daha da büyümeyi hedeflediği kıta Avrupası’ndan da kullanmak mümkün.

Başlangıç, yaklaşık 250 meleğin Odin’i desteklediğini iddia ediyor. Sarah İçecek Suyu (Atomico Angel, Google Kampüsü eski başkanı), Matt Penney kartı (kurucu ortağı Ada Girişimleri), Ve Haziran Angelides MBE (Sisam yatırımlarında VC).

Odin’in kurucuları patrick ryan ve yukarıda bahsedilen Lin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın