Twitter’ın Hindistan hükümetine yaptığı itiraz reddedildi

Hindistan mahkemesi Twitter’ı görevden aldı Hindistan hükümetine dava Yeni Delhi’nin tweet’ler ve hesaplar üzerindeki engelleme emirlerine meydan okumaya çalışan.

Karnataka Yüksek Mahkemesi savunmayı reddetti ve ayrıca Elon Musk’a ait şirkete 5 milyon Hindistan rupisi para cezası verdi.

“Müşterinize (Twitter) tebligat yapıldı ve müvekkiliniz uymadı. Uymamanın cezası 7 yıl hapis ve sınırsız para cezasıdır. Bu da müvekkilinizi caydırmadı. Yani uyumu geciktirdiğinize dair herhangi bir neden belirtmediniz, bir yıldan fazla bir gecikme… sonra birdenbire boyun eğip Mahkeme’ye başvuruyorsunuz. Siz bir çiftçi değil, milyar dolarlık bir şirketsiniz, ”dedi tek bir yargıç heyeti Cuma günü sert bir kararla.

Twitter geçen yıl Bengaluru’daki Karnataka Yüksek Mahkemesi’nde Hindistan hükümetine karşı dava açtı ve Yeni Delhi’nin birkaç tweet’i platformundan keyfi ve orantısız bir şekilde kaldırmasını emrederek gücünü kötüye kullandığını iddia etti.

Ek olarak, Twitter davada bazı engelleme emirlerinin “siyasi partilerin resmi tanıtıcıları tarafından yayınlanan siyasi içerikle ilgili” olduğunu söyledi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın