Koreli Alwayz, 46 milyon dolarlık finansmanla çevrimiçi alışverişi yeniden eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor

Seul merkezli e-ticaret şirketi Levitalışveriş uygulamasının operatörü Alwayz, alışveriş deneyimini daha eğlenceli ve uygun maliyetli hale getirmek istiyor. İki yıllık girişim, yeni yatırımcı BOND ve mevcut destekçiler KB Investment, Mirae Asset Capital, Korea Investment Partners, GS Ventures ve Klim Ventures’ın katılımıyla DST Global Partners liderliğindeki bir B Serisi finansman turunda kısa süre önce 46 milyon dolar topladı. . En son turla Levit, başlangıcından bu yana toplam 67 milyon dolar topladı.

Alwayz, günlük gıdalardan ev aletlerine ve giyimden kozmetiğe kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Ancak, müşterileri çekmek için kısa videolar ve oyunlaştırma gibi sosyal özellikleri çevrimiçi alışverişe dahil ederek tipik e-ticaret platformlarından sapıyor.

Örneğin, kullanıcılar domuz karakteri Don-Don-E’yi besleyen oyunlar oynayarak ödüller kazanabilir veya uygulamasında AI-Farm adlı bir oyun oynayarak mahsulleri başarıyla yetiştirdikten sonra gerçek hayatta mahsul alabilirler. Ayrıca Alwayz, kısa bir süre önce kullanıcıların kısa videolar izlemesine ve karşılığında alışveriş yaparken indirim almasına olanak tanıyan bir “Şort” özelliğini tanıttı.

Aynı zamanda düşük fiyatlı ürünlerle müşteri çekiyor. Kullanıcılar, Alwayz’de diğer kullanıcılarla veya arkadaşlarıyla birlikte ürün satın aldıklarında indirim alır. Alwayz’in C2M (tüketiciden üreticiye) modeli lojistik, envanter ve diğer aracılar dahil olmak üzere distribütör katmanlarını kaldırarak uygulamanın yüksek kaliteli ürünleri daha düşük fiyatlarla sunmasına olanak tanır. Şirkete göre, Alwayz’deki çoğu satıcı üretici veya üreticidir.

Levit CEO’su ve kurucu ortağı Jaeyun Kang, “Ortalama ürün satış fiyatımız, diğer e-ticaret platformlarındaki en düşük fiyatlardan yaklaşık %20 daha ucuz” dedi. “Bu, geleneksel olarak satış fiyatının yaklaşık %30-50’sini arama tabanlı pazarlamaya harcayan daha az bilinen markalar sayesinde mümkün oldu. [e-commerce] platformları, artık ürünlerini Alwayz üzerinden daha verimli bir şekilde satabiliyor. keşif tabanlı alışveriş

Levit, oyunların ve sosyal özelliklerin kullanıcıların Alwayz uygulamasına günlük olarak girmelerine ve hemen satın alma niyetinde olmasalar bile çeşitli ürünlerle karşılaşmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.

“Kullanıcılar platformumuzda ilgi çekici deneyimin tadını çıkardıkça, öneri algoritmalarımız aracılığıyla onları bir dizi öğeye maruz bırakmak için yüksek etkileşimlerinden yararlanıyoruz. Bu şekilde, ürünler daha az bilinen markalardan olsa bile müşteriler bunları keşfedebilir ve satın alabilir,” dedi Kang. Levit, bu kullanıcı deneyimini bir “keşif alışverişi deneyimi” olarak tanımlıyor.

Düşük fiyatlı ürünlerin yüksek kaliteli olmasını nasıl sağladığı sorulduğunda şirketin CEO’su, tavsiye algoritmalarının dönüşüm ve müşteri yeniden satın alma oranları gibi faktörleri kullanarak Alwayz’deki tüm ürünleri değerlendirdiğini söyledi. “Kalitesini kanıtlayana kadar bir öğenin geniş çapta maruz kalmamasını sağlıyoruz ve bu yaklaşım, öğelerin kalitesini korumamıza izin veriyor” dedi.

Görsel Kaynakları: Levit / Alwayz

Başlangıç, Eylül 2021’deki lansmanından bu yana, Alwayz’in üç ay içinde 1 milyon kullanıcı topladığını ve bir buçuk yılda 7 milyon kullanıcıya, 2,5 milyon aylık aktif kullanıcıya (MAU) ve 1,3 milyon günlük aktif kullanıcıya (DAU) ulaştığını iddia ediyor. Kang, Alwayz’in 2023 sonuna kadar 12 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıyı, 5 milyon MAU’yu ve 3 milyon DAU’yu güvence altına almayı hedeflediğini belirterek, uygulamada kayıtlı yaklaşık 20.000 satıcıya sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Levit’in üç kurucusu – Kang, Sangwoo Park ve Hyunjik Lee – gözlerini iki iddialı hedefe diktiler: Levit’i Güney Kore’nin önde gelen e-ticaret şirketi olarak kurmak ve küresel keşif alışveriş pazarından önemli bir pay alıyor.

Alwayz, Coupang, Naver ve Kurly gibi yerel akranlarıyla rekabet etmek zorundadır, ancak iş modeli ABD’de listelenen e-ticarete daha çok benzer. Pinduoduo ve Çin merkezli AliExpress sosyal özellikler ve düşük fiyatlı ürünler açısından.

Ekipte 20 kişiden oluşan ekip, platformunu bu yılın başlarında ABD pazarına getirmeyi planlıyor.

BOND’un genel ortağı Daegwon Chae, “Yatay ticarette bozulma nadirdir,” dedi. “Büyük yerleşik şirketleri yerinden etmek, anlamlı bir şekilde daha iyi, daha hızlı, daha ucuz deneyimler gerektirir ve olgun ve verimli bir pazarda elde edilmesi zordur. Alwayz, kullanıcı deneyimi, katılım ve değere aralıksız odaklanmasıyla çığır açmıştır.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın