Bir soruşturma tehlikelerini ortaya çıkardıktan sonra, Pinterest yeni güvenlik araçlarını ve ebeveyn denetimlerini duyurur

Takip etme geçen ayki NBC News soruşturması Salı günü pedofillerin hizmeti genç kızların resim panolarını düzenlemek için nasıl kullandıklarını ortaya çıkaran Pinterest’e ilan edildi Diğer şeylerin yanı sıra yeni bir dizi ebeveyn kontrolü ve güncellenmiş yaş doğrulama politikaları da dahil olmak üzere platformu için daha fazla güvenlik önlemi. Bununla birlikte şirket ayrıca, gençlerin bir kez daha başkalarıyla mesajlaşıp içerik paylaşabilmelerine olanak tanımak için daha önce kilitlenmiş bazı özelliklerini yakında yeniden açacağını söyledi.

Soruşturma, Pinterest’in internetteki son güvenli ve olumlu yerlerden biri olarak özenle hazırlanmış itibarını lekelemişti. Bunun yerine, rapor, diğer herhangi bir sosyal medya platformu gibi, Pinterest’in de kötü aktörler tarafından suistimal edilme riski taşıdığını tespit etti. Rapor, yetişkin erkeklerin siteyi genç kızların resim panoları oluşturmak için kullandıklarını, jimnastik, dans, dillerini çıkarma, mayo giyme gibi şeyler yapan çocukların zararsız fotoğraflarını cinselleştirme amacıyla kullandıklarını ortaya çıkardı. Buna ek olarak, Pinterest’in öneri motoru, yırtıcıların başlangıçta aradıklarına benzer daha fazla resim önereceği için benzer içeriği bulmayı kolaylaştırıyordu.

Haberin hemen ardından iki ABD Senatörleri Pinterest’e ulaştı ne yapıldığına dair cevaplar için ve daha fazla güvenlik önlemi için baskı yapmak. Şirket, ekibindeki insan içerik moderatörlerinin sayısını artırdığını ve kullanıcıların içerikleri ve hesapları “Çıplaklık, pornografi veya cinsellik içeren içeriği” bildirmesine olanak tanıyan yeni özellikler eklediğini söyledi. Önceden, kullanıcıların yalnızca spam veya uygunsuz kapak resimlerini bildirmesine izin veriyordu.

Pinterest ayrıca binlerce hesabı devre dışı bırakmak için platformunu taradı – bu, süreçte meşru hesapları yanlışlıkla devre dışı bırakmış olabilir. bazı çevrimiçi şikayetler.

Şimdi, şirket daha da fazla güvenlik kontrolünün yapım aşamasında olduğunu duyuruyor.

Yeni başlayanlar için yaş doğrulama sürecini genişleteceğini söylüyor. Bu ayın sonunda, yaşını 18’den küçük olarak giren biri Pinterest uygulamasında doğum tarihini düzenlemeye çalışırsa, şirket bu kişiden şu adrese ek bilgi göndermesini isteyecek: üçüncü taraf yaş doğrulama ortağı. Bu süreç, resmi kimlik veya doğum belgesi göndermeyi içerir ve ayrıca kullanıcıların kimlik fotoğrafı için selfie çekmesini gerektirebilir.

Görsel Kaynakları: Pinterest

Buna ek olarak, Pinterest yakında daha fazla ebeveyn kontrolü sunacağını duyurdu. 18 yaşının altındaki çocukların ebeveynleri ve velileri, gençlerinin belirli hesap ayarlarını değiştirmesine izin verilmeden önce bir şifre isteme olanağına sahip olacak. Bu, daha küçük bir çocuğun hesabını bir yetişkinin yaşına çevirmeye çalışmasını engelleyecektir – bu önemlidir, çünkü reşit olmayanların hesapları daha fazla korumaya sahiptir.

Görsel Kaynakları: Pinterest

Pinterest’te 16 yaşın altındaki gençlerin hesapları varsayılan olarak gizlidir ve hizmetteki diğer kişiler tarafından keşfedilemez. Bu kadar çok sübyancının genç kızların fotoğraflarını keşfedebilmesinin nedeni kısmen, yaşlarının doğru belirlenmediği hesapları kullanıyor olmalarıydı.

Ayrıca, 16 yaşın altındaki gençler tarafından kaydedilen panolar ve Pinler de kullanıcı dışında hiç kimse tarafından görülemez veya erişilemez. Mesajlaşma özellikleri ve grup panoları da bu demografi için mevcut değildir. Ancak Pinterest bunun yakında değişeceğini söylüyor, Yardım Dokümantasyonunda not ederek şu anda “tanıdıklarınızla güvenli bir şekilde bağlantı kurabilmeniz için bu özellikleri güncellemeye çalışıyor.” Bir blog yazısında, şirket yakında gençlere “izin verdikleri sürece” tanıdıkları insanlarla “ilham paylaşma” yeteneğini yeniden sunacağını açıklıyor.

Görsel Kaynakları: Pinterest

Pinterest ayrıca gönderisinde, akıl sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olan güzellik filtrelerinin yasaklanması, kilo verme reklamları ve vücut utandırma politikaları üzerindeki yasakları da dahil olmak üzere diğer genç güvenlik önlemlerini lanse etti.

Ne yazık ki, NBC News’in ifşa ettiği Pinterest’in karşı karşıya kaldığı sorunlar, hizmetiyle sınırlı değil. Çocukların çevrimiçi güvenlik yasaları da dahil olmak üzere sosyal medyayla ilgili düzenleme eksikliği, ABD’de şirketlerin kendi politikalarını oluşturdukları ve kendi kurallarını oluşturdukları bir tür herkes için özgürlüğe yol açtı. Finansal olarak, reklam destekli doğaları nedeniyle insanların platformlarına kaydolmasını, platformlarını kullanmasını ve etkileşimde kalmasını zorlaştıracak herhangi bir şey yapmak için çok az teşvik var.

Ama rağmen çekmek içinde teknoloji yöneticiler için çeşitli brifingler Yıllar geçtikçe Kongre, sosyal medyayı düzenlemek için yasa çıkaramadı. Bu, bazı eyaletlerin artık kendi yasalarını hazırlamasına bile yol açtı, Utah’ın az önce yaptığı gibi, bu da meseleleri daha da karmaşık hale getiriyor.

Bu arada, ebeveynler ve aileler sonuçlarla uğraşıyor. İnternette başka herhangi bir yerde olduğu gibi, çocukların görüntüleri çevrimiçi olarak herkese açık olarak yayınlandığında, tehlikeli bir kitlenin ilgisini çekebilir ve platformlar tarihsel olarak küçük güvenlik konusunda yeterince şey yapmamıştır.

Son zamanlarda, bu sorunla ilgili farkındalığın artması sayesinde TikTok’tan Mom.Uncharted, namı diğer Sarah Adams gibi içerik oluşturuculardan çalışınviral videoları, çevrimiçi yırtıcıların tehlikeli ve itici amaçlar için aile vlogger’larının çalışmaları da dahil olmak üzere içerik oluşturucu içeriğinden nasıl yararlandığını açıklamaya yardımcı oldu. O ve konuyu ele alan diğerleri, ebeveynleri çocuklarının internette herkese açık resimlerini yayınlamaktan geri çekilmeye ve küçük çocukların fotoğraflarını ve videolarını paylaşan içerik oluşturucuları desteklemeye son vermeye çağırıyor.

Reşit olmadan önce ebeveynleri tarafından çevrimiçi içerik oluşturmaya zorlanan gençler gelecek nesilleri koruyacak düzenlemeler için de baskı yapıyor.. Kongre burada da henüz harekete geçmedi.

Görsel Kaynakları: Pinterest

Ancak Pinterest’te, çocukların fotoğraflarını yayınlayanlar mutlaka ebeveynler değildir – Pinterest genellikle çocuklar tarafından kullanılır ve ebeveynler, sitenin “güvenli” itibarına inandıkları için buna aldırış etmezler.

Bugün, yaklaşık 450 milyon insan Pinterest’i her ay kullanıyor ve Pinterest’in resmi istatistiklerine göre %60’ı kadın. Y Kuşağı en büyüğü yaş grubu ise ikinci sırada 18-24 yaş arası kadınlar yer alıyor. Teorik olarak, Pinterest’in politikaları, kullanımını 13 yaş ve üzeri kullanıcılarla sınırlandırmalıdır. Bununla birlikte, çocuklar daha yaşlı bir kitleye yönelik uygulamaları ve web sitelerini kullanmak için genellikle yaşları hakkında yalan söylediğinden, Pinterest kullanımıyla ilgili gerçek demografik veriler çevrimiçi istatistiklerde yakalanmayabilir. İçinde çocukların ve gençlerin uygulama kullanımına ilişkin yıllık çalışma Örneğin, ebeveyn kontrolü yazılımı üreticisi Qustodio tarafından hazırlanan Pinterest, harcanan zaman açısından ABD’de 3 numaralı sosyal medya platformuydu. Küresel olarak, 5 numaraydı.

Pinterest duyuruda, “Misyonumuz, herkese sevdikleri bir hayat yaratmaları için ilham vermek ve bu, Pinterest’i nasıl yarattığımıza, ürünlerimizi nasıl geliştirdiğimize ve politikalarımızı nasıl şekillendirdiğimize dair yol gösterici ışığımızdır.” “Devam eden bu çalışmanın bir parçası olarak, gençleri güvende tutabileceğimiz yollara odaklanmaya devam edeceğiz” sözü verildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın