Fidelity, Reddit ve Discord için değerleme indirimini derinleştiriyor

Fidelity, sosyal platform Reddit ve sohbet uygulaması Discord’un yanı sıra SaaS girişimi Gupshup’taki tahmini değerini daha da düşürdü ve varlık yöneticisinin kamu pazarında devam eden yavaşlamanın özel sektör hisseleri üzerindeki etkisini nasıl gördüğüne dair bir önizleme verdi.

Fonun Cuma günü yaptığı aylık açıklamaya göre, Fidelity Blue Chip Growth Fund, 31 Mayıs 2023 itibarıyla Reddit’teki varlıklarının değerini 15,4 milyon dolar olarak belirledi. Bu, %7,36 düşüş Nisan kapanışında 16,6 milyon dolar ve toplamda %45,4’lük bir düşüş Ağustos 2021’de yatırım.

Fidelity ayrıca Discord’un varlığının değerini bir ay öncesine göre %13,4 ve 3,3 milyon $’lık ilk yatırımdan bu yana %47 düşüşle 1,7 milyon $’a düşürdü. (Reddit’teki indirimlerin büyük çoğunluğunun ve Fidelity tarafından Discord’un değerinin ağırlıklı olarak bir önceki yıl gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.)

Reddit, şu anda moderatörlerin isyanını boğmak bazı popüler alt dizinlerin API maliyet değişikliklerisosyal medya devi Ağustos 2021’de fon topladığında 10 milyar dolar değerindeydi. Discord, Eylül 2021’de 15 milyar dolar değerinde fon topladı.

Finans devi ayrıca Twitter’daki varlığının değerini bir ay öncesine göre 6,55 milyon dolardan 6,86 milyon dolara yükseltti, ancak orijinal yatırımdan bu yana hala %65 düştü. SaaS girişimi Gupshup’taki hissesini Nisan kapanışındaki 11 milyon dolardan ve orijinal yatırımdan bu yana %38’den 10.15 milyon dolara düşürdü.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın