Tesla şarj istasyonları GM ve Ford anlaşması kapsamında zorlanacak

rent a car 34

GM ve Ford anlaşmalarından sonra Tesla, Supercharger ağını üç yıldan kısa bir sürede ikiye katlamak zorunda kalacak, aksi takdirde sahiplerin tepkisini göze alacak

Tesla isterse Supercharger ağını korumak için itibaryapacak işleri var.

Otomobil üreticisi yakın zamanda şarj cihazlarının büyük bir bölümünü açmayı kabul etti. ford Ve GM gelecek yıl başlıyor. Hareket, maliyetli bir sermaye yatırımından para kazanmaya başladığında Tesla’nın kârlılığını artırmayı vaat ediyor, ancak aynı zamanda, yakında şarj alanı için daha fazla rekabetle mücadele etmek zorunda kalacak olan mevcut ve gelecekteki sahiplerini üzme riskini de taşıyor.

Şu anda, Tesla sürücüleri şu adresten şarj edebilir: en büyük ve en iyi dağıtılmış bazılarını kullanan ABD’deki ağ en şık donanım ve teknoloji. Tesla’nın ABD’deki toplam filosu göz önüne alındığında, herhangi bir şarj istasyonu için yarışan yalnızca yaklaşık 80 araba var. Bu düşük sayı, bekleme sürelerinin genellikle çok az olduğu veya hiç olmadığı anlamına geliyordu. (Trafiğin yoğun olduğu yerlerde tatiller ve hafta sonları elbette istisnadır.) Tesla’nın araç-şarj oranı, rakiplerinin toplamından iki kat daha iyi.

Ancak Ford ve GM anlaşmaları, Tesla’nın bugüne kadar kurduğu 19.210 Supercharger tezgahından 12.000’den fazla Supercharger tezgahı açarak bu sayıları şüpheye düşürüyor. Hem GM hem de Ford’un bugün yollarda çok sayıda EV’si var – sırasıyla yaklaşık 120.000 ve 90.000 – ve Kuzey Amerika üretimini önemli ölçüde artırma planları var.

Tesla sahipleri muhtemelen gelecek yıl biraz acı hissetmeye başlayacaklar. GM ve Ford’un üretim hedefleri göz önüne alındığında, iki otomobil üreticisinin bu yıl yaklaşık çeyrek milyon daha fazla EV’yi ve gelecek yıl bir milyonun yaklaşık dörtte üçünü yola çıkarması muhtemel. 2025 yılına kadar potansiyel olarak yılda toplam 1,5 milyon elektrikli araç satıyor olabilirler. Bu, birleşik EV filosunu 2025 yılına kadar 2,5 milyon ila 3 milyon araca getirecek.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın