Rapora göre Netflix, ABD’de şifre paylaşımını engellemeye başladığında aboneliklerde sıçrama görüyor

rent a car 34

Netflix hakkında tüketicilerden gelen olumsuz tepkilere rağmen şifre paylaşım kuralları, şirket planında başarılı görünüyor. göre bir yeni rapor Araştırma şirketi Antenna’dan Netflix, akış devinin yayınlanmasından sadece birkaç gün sonra, 26 Mayıs ve 27 Mayıs tarihlerinde günlük yaklaşık 100.000 kayıt kazandı. ilan edildi ABD’li abonelerine, şifre paylaşımı konusunda sıkı önlemler almaya başladığını bildirdi.

23 Mayıs’ta şirket tüketicilere, bir üyenin evinin dışında yaşayan kişilerden ek üyelik için parola paylaşanlardan ayda 7,99 ABD doları ücret almaya başladığını bildirdi. Şubat ayında Netflix başlattı Kanada, Yeni Zelanda, İspanya ve Portekiz gibi ABD dışındaki parola paylaşım kuralları.

Duyurunun aynı döneminde Antenna, akış hizmeti için günlük ortalama kayıt sayısının, önceki 60 günlük ortalamaya göre %102 artışla günde 73.000 kayıt olduğunu tespit etti. Rakam, özellikle Antenna’nın ilk Covid kilitlenmeleri sırasında gözlemlediği Netflix toplam kayıt sayısını aştı.

Netflix ayrıca 23 Mayıs duyurusundan bu yana artan sayıda iptal gördü. Şirket, gerilemenin yalnızca geçici olacağına inanarak bu sonuçları bekliyordu.

Ancak Antenna’ya göre iptaller, kayıt sayısını dengelemek için yeterli değildi. Kayıtların iptallere oranı, önceki 60 günlük dönemin aksine %25,6 arttı.

ABD’de Netflix’in parola paylaşımına yönelik önlemlerinin ne kadar büyük olacağını zaman gösterecek, ancak ilk bulgular umut verici görünüyor. Netflix önceden tahmin edilmiş 30 milyonu ABD ve Kanada’da olmak üzere 100 milyondan fazla hanenin hesaplarını başkalarıyla paylaştığı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın