Teknik işten çıkarmalar çağı ilginç bir şekilde gelişiyor

rent a car 34

teknoloji çağı işten çıkarmalar henüz geçmiş değil ama yoğunluğunun bir kısmını kaybediyor ve benzersiz bir trende dönüşüyor.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Microsoft’u görmek şaşırtıcı değil kesme personeli ek olarak yine kabaca 10.000 işçiyi işten çıkardı bu senenin başlarında. Teknoloji devi, genellikle teknoloji şirketlerinin bütçeler azaldığında kısma eğiliminde olduğu alanlardan biri olan satış çalışan sayısını azaltıyor. İşe alma, pazarlama ve müşteriye dönük roller, teknoloji mağazaları maliyetleri düşürmeye karar verdiğinde genellikle etkilenen diğer alanlardır.

bu Crunchbase’deki son işten çıkarmalar bunun güzel bir örneğidir. İçinde elektronik tablo Son personel kesintileriyle birlikte piyasaya sürülen iş verisi platformunun, girişimin küçültmeyi göze alabileceğini düşündüğü alanları açıkça görebilirsiniz: değişen kıdeme sahip satış rolleri, müşteri başarısı personeli, pazarlama ve işe alma. Heck, Crunchbase News bile vuruldu. (Not: Crunchbase’de çalışırken bu ekibin kurulmasına yardım ettim ve çalıştığım zamandan beri şirketin hissedarıyım.)

Ancak teknolojik işten çıkarmalar alanında değişim yaşanıyor.

eğer ders çalışırsan Layoffs.FYI teknik personel kesintileri veritabanı, tomurcuklanan ilginç bir trend fark edebilirsiniz. İşten çıkarmaların zirve yaptığı Ocak 2023’ten bu yana işten ayrılmaları istenen teknoloji çalışanlarının sayısı istikrarlı bir şekilde düştü:

Veri görselleştirme miranda halpernile oluşturuldu Güzelleşmek


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın