Sosyal konutta kura çekim zamanı belli olduTOKİ Sosyal Konut Projesi kura çekimi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Eylül ayında süregelen TOKİ sosyal mesken başvurularına, ucuz konut sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi başvurdu. Başvuruların tamamlanmasıyla beraber ise kura çekiminin hangi tarihlerde yapılacağı merakla sorgulanıyor.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, toplumsal konut projesiyle alakalı açıklamalarda bulunmuş oldu ve kura çekimi için tarih verdi. Peki, TOKİ kura çekimi ne zaman?

TOKİ SOSYAL KONUT KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Türkiye tarihinin en büyük mesken projesi ile alakalı bilgiler verdi.

Ömer Bulut, dev mesken projesinde kura çekimlerinin 31 Ekim itibarıyla başvurular sonlanmış olur bitmez ilk hafta gerçekleşeceğini duyurdu. Bulut, kura çekimi sonrası başvuru bedellerinin de iade edileceğini söylemiş oldu.

Buna göre; TOKİ toplumsal mesken kura çekimi Kasım ayının ilk haftasında gerçekleşecek.

TOKİ SOSYAL KONUT BAŞVURU TARİHLERİ

TOKİ toplumsal mesken başvurularının başlamasıyla beraber, ucuz mesken imkanından yararlanmak isteyen birçok kişi başvuruların nasıl yapılacağını sorguluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında sosyal mesken müracaat detayları belli olmuştu.

Buna nazaran; Proje ilindeki Ziraat Bankası ve Halk Bankası yetkili şubeleri ve e-Devlet aracılığı ile yapılacak başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim içinde kabul edilecek.

e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ İADE EDİLECEK Mİ?

TOKİ müracaat tutarı, IBAN vesilesiyle ödenebilecek. Diğer taraftan ödemeler, ATM vasıtasıyla da gerçekleştirilebilecek. Yatırılan 500 TL’lik ücret, kura döneminin tamamlanması sonrasında eğer kişiye kura isabet etmemişse belirtilen IBAN adresine geri iade edilecek.

Kura çekimi başvuru bedelleri, Kasım ayında yapılacak kura çekimi ondan sonra vatandaşlara geri iade edilecek.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın