İranlı kadını dolandırmak isterken suçüstü yakalandılarEdinilen bilgilere nazaran İranlı bir hanım, Küçükçekmece’de lüks bir sitenin içinde kafe açtı. Yaklaşık 2,5 ay önce oluşturulan kafeye dadanan bir şahıs kendisini bakan danışmanı, arkadaşını da emniyet müdürü olarak tanıtarak İranlı kadına yakınlaşmaya çalıştı. “Bir probleminin olursa hepimiz çözeriz” diyen şahıslar, her seferinde kadın tarafınca uzaklaştırıldı. Ancak bir süre sonra kafeye yönelik polise, belediyeye ve CİMER’e mesnetsiz ihbarlar yapılmaya başlandı. Zanlıların uğraşları kararı kafe mühürlendi.

Bu kez kafeye gelen zanlılar, “25 bin dolara bu işi çözeriz” diyerek rüşvet istedi. Teklifi kabul etmeyince tehditler almaya başlayan kadın, polise giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili emek verme başlatan polis ekipleri, İranlı kadının zanlıların teklifini kabul etmiş şeklinde yaparak buluşma ayarlamasını istedi.

Buluşma sırasında dolandırıcılar seri numarası alınan 20 bin doları teslim alırken, polis operasyonu düzenlendi. C.B., R.İ., Ş.G. Ve M.M.G. Adlı şüphelileri gözaltına alan polis ekipleri, zanlıların adreslerinde yaptıkları aramada ise oldukça sayıda sim kart buldu. Şüphelilerin farklı telefon hatlarıyla sahte ihbar ve başvurular bitirdikleri belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edilen zanlılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

kaynak: linehaber.com.tr

Yorum yapın