Sophie’ye sorun: Pasaportumun süresi 5 ay içinde dolarsa ABD’ye girmeme izin verilecek mi?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Birkaç yıl önce Zimbabve’de bir startup kurdum. Önümüzdeki ay ilk defa Amerika’ya gidip piyasayı incelemeyi planladım ve ziyaretçi vizesi için başvurdum.

ABD’de birkaç ay kalmayı planlıyorum, ancak pasaportumun Eylül ayında sona erdiğini fark ettim. Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edebilmek için pasaportumda en az altı ay kalmam gerektiğini anlıyorum.

Bu (hala) doğru mu? Yolculuğumu ertelemem gerekiyor mu?

— Harare’de umutlu

Sevgili Umutlu,

Sorularınız için bana ulaştığınız için teşekkür ederiz! Amerika Birleşik Devletleri’ni ilk kez ziyaret etme planlarınızı duymak çok heyecan verici. Hemen dalalım.

Genel olarak, evet, Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden ziyaretçilerin ABD’ye geldikleri tarihten itibaren en az altı ay geçerli pasaporta sahip olmaları gerekir. Birçok ülkede bu altı aylık pasaport geçerlilik şartı vardır.

Ancak ABD’de, bazı ülkeler altı ay şartından muaftır ve bu ülkelerin vatandaşlarının yalnızca ABD’de kaldıkları tarihe kadar geçerli bir pasaporta sahip olmaları gerekir. Zimbabwe vatandaşları altı ay kuralından muaftır. , pasaportunuzun süresi dolmadan önce ABD’den ayrıldığınız sürece sigortalısınız! Seyahatinizi ertelemenize gerek yok!

Eylül 2023'te TechCrunch Disrupt'ta konuşma yapması için göçmenlik avukatı Sophie Alcorn'a oy verin.

Görsel Kaynakları: TechCrunch

Geçen ay, ABD havaalanlarında ve diğer giriş limanlarında sınır güvenliğinden sorumlu olan ABD Gümrük ve Sınır Koruması (CBP) güncellenmiş bir rapor yayınladı. ülke listesi altı aylık pasaport geçerlilik kuralından muaftır. Haiti, Hong Kong, Hindistan, İsrail, Meksika, Pakistan, Rusya, Tayvan ve Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 130 ülke bu listede yer alıyor. Çin muaf değil.

Bu altı aylık pasaport geçerlilik muafiyeti yalnızca aşağıdaki ziyaretçiler için geçerlidir: B-1 iş ziyaretçisiA B-2 turist ziyaretçi vizesi veya ESTA (Elektronik Seyahat Yetkilendirme Sistemi), ABD Vize Muafiyet programı. Ne yazık ki, Zimbabwe vatandaşları, 40 ülkenin vatandaşlarının önceden vize almadan 90 gün veya daha kısa süreli iş amacıyla ABD’ye seyahat etmelerini sağlayan ESTA programından yararlanamıyor.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın