Yapay zeka destekli tedarik zinciri girişimi Pando, 30 milyon dolarlık yatırım aldı

Tedarik zinciri sektöründeki yatırımların güçlü kaldığının sinyalini veren, Pandoyerine getirme yönetimi teknolojileri geliştiren bir girişim, bugün B Serisi turda 30 milyon $ topladığını ve toplam kazancını 45 milyon $’a çıkardığını duyurdu.

Mevcut yatırımcılar Nexus Venture Partners, Chiratae Ventures ve Next47’nin katılımıyla, turu Demir Sütun ve İlişkisiz Ventures yönetti. CEO ve kurucu Nitin Jayakrishnan, yeni sermayenin Pando’nun küresel satış, pazarlama ve teslimat yeteneklerini genişletmek için kullanılacağını söylüyor.

TechCrunch’a bir e-posta röportajında ​​”Yeni endüstrilere veya bitişik ürün alanlarına genişlemeyeceğiz” dedi. “Büyük yetenek işin temelidir – organizasyonun her seviyesinde ekiplerimizi büyütmeye devam edeceğiz. Pando, bu finansman turuyla stratejik ortaklıklar ve satın almalar keşfetmeye de açık.”

Pando, daha önce Hindistan merkezli bir navlun teknolojisi pazarı olan iDelivery’de birlikte çalışan Jayakrishnan ve Abhijeet Manohar tarafından ortaklaşa başlatıldı ve ilk girişimleri oldu. İkili ilk elden üreticilerin, distribütörlerin ve perakendecilerin küresel lojistik operasyonlarını anlamak, optimize etmek ve yönetmek için eski teknoloji ve nokta çözümleriyle mücadele ettiğini gördü – ya da en azından Jayakrishnan’ın anlattığı hikaye bu.

“Tedarik zinciri liderleri kendi teknolojilerini oluşturmaya çalışıyor ve insanları problemin üzerine atıyorlardı” dedi. “Bu dikkatimizi çekti – biz depolarda kurumsal kullanıcılarla konuşmak ve onlar için inşa etmek için aylar harcamış, fabrikalar, yük tersaneleri ve limanlar ve sonunda 2018’de, bir hizmet olarak yazılım platformu teklifi aracılığıyla küresel lojistiği çözmek için Pando’yu başlatmaya karar verdi.”

Jayakrishnan’ın bastırılmış taleple ilgili ifadelerinde doğruluk payı var. Yakın tarihli bir McKinsey’e göre anket, tedarik zinciri şirketleri, daha fazla tedarik zinciri görünürlüğü sağlayan araçlar için güçlü bir arzuya sahipti ve sahip. Ankete yanıt verenlerin yüzde altmış yedisi bu amaçla gösterge panoları uyguladıklarını söylerken, yarısından fazlası tedarik zinciri görünürlük hizmetlerine daha geniş bir yatırım yaptıklarını söylüyor.

Pando, müşteriler, tedarikçiler, lojistik hizmet sağlayıcılar, tesisler ve ürün SKU’ları hakkındaki veriler dahil olmak üzere kuruluş içinde ve dışında birden çok siloda bulunan tedarik zinciri verilerini birleştirerek ihtiyacı karşılamayı amaçlar. Platform, navlun tedariki, ticaret ve nakliye yönetimi, navlun denetimi ve ödeme ve belge yönetiminin yanı sıra sevkıyat planlaması ve analitiği genelinde farklı görevleri gerçekleştirmek için çeşitli araçlar ve uygulamalar sağlar.

Müşteriler araçları ve uygulamaları özelleştirebilir veya Pando’nun API’lerini kullanarak kendi araçlarını ve uygulamalarını oluşturabilir. Jayakrishnan’a göre bu, platformun kodsuz yeteneklere verdiği önemle birlikte Pando’yu SAP, Oracle, Blue Yonder ve E2Open gibi yerleşik şirketlerden ayırıyor.

“Pando, önde gelen kurumsal kaynak planlama (ERP’ler) sistemleriyle önceden entegre edilmiş olarak gelir ve herhangi bir yeni ERP’ler ve kurumsal sistemlerle entegre olmak için hazır API’lere ve profesyonel bir hizmet ekibine sahiptir” diye ekledi. “Pando’nun kod gerektirmeyen özellikleri, işletme kullanıcılarının platform bütünlüğünü korurken uygulamaları özelleştirmesine olanak tanıyor ve her özelleştirme için BT kaynaklarına olan ihtiyacı azaltıyor.”

Pando

Pando, tedarik zinciri etrafındaki süreçleri otomatikleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapar. Görsel Kaynakları: Pando

Pando ayrıca tedarik zinciri olayları etrafında tahminler yapmak için algoritmalardan ve makine öğrenimi biçimlerinden yararlanır. Örneğin platform, müşteri siparişlerini tedarikçilerle, müşterilerle “doğru” kanal (maliyet ve karbon ayak izi gibi yönler açısından) ve yerine getirme stratejisi (ör. navlun modu, taşıyıcı vb.) aracılığıyla eşleştirmeye çalışır. Bunun ötesinde, Pando teslimatlar, siparişler ve navlun faturaları arasındaki anormallikleri tespit edebilir ve talep ve tedarik eğilimleri göz önüne alındığında tedarik zinciri riskini tahmin edebilir.

Bunu yapan tek satıcı Pando değil. AltanaGeçen Ekim ayında 100 milyon dolarlık risk sermayesi toplayan , lojistik ve işletmeler arası verilere bağlanmak ve bunlardan öğrenmek için bir yapay zeka sistemi kullanıyor ve bu da tedarik zinciri ağlarının ortak bir görünümünü oluşturuyor. Everstreamdiğer bir Pando rakibi, veri analizi için mevcut ERP, nakliye yönetimi ve tedarikçi ilişkileri yönetimi sistemleriyle entegre kendi panolarını sunuyor.

Ancak ivmesine bakılırsa Pando’nun ikna edici bir satış konuşması var. Şirket, müşteri tabanı arasında P&G, J&J, Valvoline, Castrol, Cummins, Siemens, Danaher ve Accuride dahil olmak üzere Fortune 500 üreticilerini ve perakendecilerini sayıyor. Jayakrishnan, girişimin 2020’deki A Serisinden bu yana gelirin 8 kat, müşteri sayısının ise 5 kat arttığını söyledi.

Genişlemenin gelecekte de devam etmesini bekleyip beklemediği soruldu. olası sorun belirtileri Jayakrishnan ufukta oldukça iyimser görünüyordu. Bir Deloitte’u işaret etti anket imalat şirketlerinin %70’inden fazlasının geçen yıl tedarik zinciri kesintilerinden etkilendiğini ve bu şirketlerin %90’ının artan maliyetler ve azalan üretkenlik yaşadığını tespit etti.

Bu büyük kesintilerin sonucu? Dijital lojistik pazarının 2025 yılına kadar 46,5 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Piyasalar ve Piyasalar — 2019’da 17,4 milyar dolardan yükseldi. raporlar yatırımcıların Ocak’tan Ekim 2022’ye kadar tedarik zinciri odaklı girişimler için dünya çapında büyüme aşaması turları yoluyla 7 milyar dolardan fazla tohum akıttığını ve bu da 2021’in rekor seviyelerini neredeyse gölgede bıraktı.

Jayakrishnan, “Pando’nun kârlı büyümeyi gözeten güçlü bir bilançosu ve kar ve zarar tablosu var” dedi. “Kuzey Amerika, Avrupa ve Hindistan’daki operasyonları önemli müşteri kazanımları ve güçlü ortaklardan oluşan bir ağ ile ölçeklendiriyoruz … Pando, bu büyüme dalgasını yönetmek ve 2030 ekonomisi için tedarik zinciri çevikliğini yönlendirmek için iyi bir konuma sahip.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın