Bend, kurumsal harcamalarla mücadele etmek için karbon denkleştirmeleri sunuyor

SEC ne zaman kendi yetkisi altındaki şirketlerden iklimle ilgili risklerini ve emisyonlarını açıklamalarını talep etmeyi planladığını duyurdu, pek çok şirket başladı alenen incilerini tutarak.

Kirliliğin boyutunu takip etmenin ya çok pahalı, ya çok zor ya da her ikisi birden olacağını söylediler. Bunda şaşılacak bir şey yok: Şirketler her yeni düzenleme teklifinde benzer bir üslupla konuşuyor. Gerçek şu ki, gereksinim muhtemelen iddia ettikleri kadar zor olmayacak, ancak ya en zorlu emisyonlarından bazılarını takip etmek, kurumsal harcama kartlarını değiştirmek kadar basitse?

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Ted Power, “Çoğu şirket için, emisyonlarının %75 ila 80’i tipik olarak, satın aldıkları tüm mal ve hizmetler olan Kapsam 3 emisyonlarıdır” dedi. Bükülmek. “Ve bunun anlamı, şirketler için misyonlarını azaltmanın en iyi yolunun, satın aldıkları tüm mal ve hizmetleri ele almak olduğu anlamına geliyor.”

Power ve kurucu ortağı Thomas Moore, şirketlerin Kapsam 3 emisyonlarıyla mücadele etmelerine yardımcı olmak için Bend’i kurdu. Girişim, karbon muhasebesi için API’sine erişim satarak başladı, ancak ekip kısa süre sonra odağı kurumsal harcama pazarına kaydırdı.

Power, “Tez, onu ücretsiz hale getirerek ve bir kurumsal karta yerleştirerek, çok daha büyük bir adreslenebilir pazar olduğu ve karbon muhasebesi açısından kaputun altında temelde aynı olan şeyle daha fazla insanı meşgul edebileceğimizdir” dedi. .

Diğer birçok kredi kartında olduğu gibi, Bend de ödüller sunar, ancak her zamanki nakit geri ödeme veya puana dayalı ücreti sunmaz. Bunun yerine, karbon ofsetleri sunar. Şirket, TechCrunch+’ın özel olarak öğrendiğine göre 2,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu duyuruyor.

Küçük bir ekip olduğu için şirket, Stripe, Alphabet, Shopify ve diğerleri tarafından oluşturulan gelişmiş pazar taahhüdü olan Frontier’den bir dizi projeye sırtını döndü.

Karbon kredileri, karbon piyasası Patch aracılığıyla işlem görür. Bu, DIY yaklaşımına kıyasla birkaç avantaj sunar. Birincisi, Patch’in nispeten büyük bir incelenmiş projeler pazarı var. İkincisi, bir tür sigorta sunuyor: Projelerden biri iflas ederse veya vaatlerini yerine getirmezse, alıcılar kredileri yenileriyle değiştirebilir. Bend yalnızca metrik ton başına en az 100$’a mal olan ürünleri satın alıyor. Power, “Başarılı olursa maliyet eğrisini aşağı çekecek olan bu çok ölçeklenebilir karbona çok bilimsel temelli karbon giderme projelerine yatırım yapıyor” dedi.

Bend’in mevcut proje listesi arasında CarbonCapture, Charm Industrial ve Living Carbon yer alıyor. İlk ikisi, karbon yakalama ve depolamaya yönelik farklı yaklaşımlardır, ikincisi ise daha hızlı büyüyen ve teorik olarak daha fazla karbon tutan tasarlanmış ağaçlar kullanır (uzmanlar, yükseltilmiş sorular Bununla birlikte, gerçekten yapıp yapmadıkları hakkında). Tabii bu kadro değişebilir. Power, “Nihayetinde hedefimiz en iyi projeleri desteklemektir” dedi.

Kalabalık bir pazar

TechCrunch+, kurumsal harcama pazarını kapsıyor etraflıca son yıllarda, başlangıç ​​​​faaliyetinin sıcak yatağı nedeniyle. Crunchbase verilerine göre, ABD pazarından rekabet eden daha iyi bilinen ancak özel tek boynuzlu atlar arasında yer alan Brex, Ramp ve Airbase, özelken 3 milyar dolardan fazla birleşik sermaye topladı.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın