Fintech M&A, Visa-Pismo anlaşmasıyla büyük bir ivme kazandı

Bu bir çok Fintech dünyasında bizi kesinlikle diken üstünde tutan yoğun bir hafta. Birkaç önemli M&A anlaşmasını (şimdiye kadarki en büyüklerinden biri dahil), belgesiz göçmenleri hedefleyen farklı türde bir finansal hizmetler girişimini, Brex’in girişim topluluğuna resmi taahhüdünü ve daha fazlasını ele aldık.

Çeyrek sonu çılgınlığı

Üretken yapay zeka çılgınlığı şiddetlenirken, Ramp müşteri desteği girişimi Cohere.io’yu satın aldı

Haftaya kurumsal harcama yönetimi şirketinden bazı M&A haberleriyle başladık. Rampa. Ekip bizimle özel olarak, yapay zeka destekli bir müşteri desteğinden yararlandığını paylaştı. Cohere.io, Initialized Capital, Y Combinator ve…Ramp kurucu ortakları Eric Glyman ve Karim Atiyeh gibi destekçilerden ömrü boyunca 3,5 milyon dolar tohum fonu toplamıştı. Özellikle, Ramp (ve Deel ve Rippling gibi şirketler) aynı zamanda müşterilerdi. Glyman bize, şirketi Cohere.io’yu kullanmaya başladıktan sonra, “birdenbire destek taleplerinin çoğuna otomatik bir şekilde düzgün bir şekilde yanıt verilmeye başlandığının en başından beri açık olduğunu söyledi. […] Aslında gerçekten işe yaradı” dedi. “Takımın teknik gelişmişliği şimdiye kadar gördüğümüz her şeyin çok ötesindeydi.”

Visa, 1 milyar dolarlık gişe rekorları kıran bir anlaşmayla Brezilyalı fintech şirketi Pismo’yu satın aldı

Ardından haftanın ilerleyen saatlerinde, yılın en büyük olmasa da en büyük fintech M&A anlaşmalarından birinin onayı geldi. Aylarca söylendi VizeMastercard ve potansiyel olarak bir banka ve özel sermaye şirketi tüm flört Brezilya ödeme altyapısı girişimi Pismo. Visa’nın muhtemelen dünyanın her yerinden şirketleri dikkate alabileceği düşünüldüğünde, satın alma kesinlikle Latin Amerika başlangıç ​​​​topluluğu için bir darbe oldu. Görünüşe göre Pismo, son yıllarda patlayıcı bir büyüme gördü – 2020’nin sonunda 10 milyondan bugün 80 milyona sıçradı. Ayrıca 2021’in başında Pismo, bugün yıllık 40 milyar dolarlık işlem hacmi işlemekle karşılaştırıldığında ayda 1 milyar doların altında işlem hacmi elde ediyordu.

Ancak, KBW tarafından belirtildiği gibi genel müdür Sanjay Sakhrani1 milyar dolarlık satın alma fiyatı, Visa’nın bu yılın başlarında Pismo için teklif ettiği söylenen 1,4 milyar doların kabaca %30 altında. 2021’de SoftBank, Amazon ve Accel’in ortak liderliğindeki bir turda 108 milyon dolar toplayan Pismo’nun değerinin ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak Accel ortağı Ethan Choi, satış fiyatının “çok stratejik bir kat” olduğunu söyledi.

Sakhrani ayrıca bir raporda, Visa’nın kart ürünleri genelinde kartı veren kuruluş işleme yeteneklerini artırmanın yanı sıra, Pismo ayrıca “farklılaştırılmış temel bankacılık yetenekleri getiriyor ve Visa’nın Brezilya’da Pix gibi gelişmekte olan ödeme raylarına bağlantı ve destek sağlamasına izin verecek.”

Yakın geçmişte böyle bir şey gördüğümüzü hatırladığımız son hafta bir fintech M&A telaşı faaliyet Ocak ortasındaydı, o zaman Jonah Vinçortak Klaros Grubu, devam eden girişim yavaşlaması ve neredeyse ölü halka arz ve SPAC pazarları sayesinde 2023’te daha fazla satın alma görmeye devam edeceğimizi tahmin etti. Ve CB Insights’a göre, fintech M&A çıkışları İlk çeyrekte toparlandı, ama beklendiği kadar değil. Çeyrek bazında %15 artışla 172 anlaşmaya ulaştılar. 1Ç’23’ün en önemli M&A anlaşmalarının çoğu ABD dışındaki fintech’leri içeriyordu Geçen yıl ilk kez, en yüksek M&A değeri 500 milyon $’ın altına düştü.

Ek not: Satın alma, SoftBank için nadir bir kazanımı temsil ediyordu. yüksek profilli hayal kırıklıkları son yıllarda WeWork, artık feshedilmiş Katerra ve FTX gibi yatırımlarla. Alex ve ben, Equity Podcast’in Cuma günkü bölümünde bunun hakkında daha fazla konuşuyoruz. Burada.

Brex, eski a16z işletme ortağı SVB emektarını işe alarak yeni girişimlere yeniden odaklanıyor

Geçen yaz, Brex KOBİ’lere ve finanse edilmeyen girişimlere hizmet vermeyi durduracağını duyurmak için manşetlere girdi. Bu yaz, taahhüt ettiği için manşetlere çıkıyor. yeniden taahhüt başlangıç ​​​​topluluğuna. Silikon Vadisi Bankası Mart ayında patladıktan sonra, Brex (Arc ve Mercury gibileriyle birlikte) yeni bir müşteri akışı gördü. Şirket özellikle, SVB’nin kapanmasından sonraki ilk haftada 4.000 yeni hesap açtığını ve 2 milyar dolar depozito aldığını söylüyor. yalnız. Bu açıkça şirketin stratejisini yeniden düşünmesine yol açtı. Geçen hafta, Brex bize özel olarak, Andreessen Horowitz’in (a16z) eski bir işletme ortağı ve Silicon Valley Bank’ın 16 yıldan fazla kıdemlisi olan Jason Mok’u startup’ların başkanı olarak görevlendirmek üzere işe aldığını söyledi. Mok ile önceki deneyimi ve bunun, kurucuların, operatörlerin ve risk sermayedarlarının tavsiye için başvurabilecekleri markanın yüzü olarak hizmet edebilecek daha fazla “Brex elçisi” sağlamayı da içeren yeni rolünde kendisine nasıl yardımcı olacağını düşündüğünü konuştum. bakış açısı ve diğer kurucularla bağlantılar.

Belgesiz göçmenleri hedefleyen bir fintech girişimi olan Maza, SSN yok, sorun değil, diyor

hakkında da yazdım Maza, belgesiz göçmenlerin bir ITIN (bireysel vergi kimlik numarası) almalarına ve ABD mali sistemine erişmelerine yardımcı olmak için a16z liderliğindeki bir tohum finansman turunda 8 milyon dolar toplayan bir fintech girişimi. TechCrunch daha önce, Welcome Technologies, Fair, Majority ve TomoCredit dahil olmak üzere göçmen topluluğuna odaklanan bir dizi girişim hakkında rapor vermişti. (Fair’in hala ortalıkta olup olmadığı belli değil. İnternet sitesi artık yokmuş gibi görünüyor veya çalışmıyor.) Ancak Maza’yı farklı kılan, belgesiz göçmenlere odaklanması. özellikle. Kurucu ortak ve COO Robbie Figueroa, “Sadece bir banka hesabı sağlamaktan çok daha fazlasını yapıyoruz – gerçekten de göçmenlere kredi ve servet inşa edebilecekleri istikrarlı ve yasal bir mali temel veriyoruz” dedi.

Eğlenceli gerçek: Maza adı, “” adlı sebatla ilgili bir şarkıdan geldi.La Maza” kurucu ortak ve CEO Luciano Arango, annesi büyürken dinlerdi.

Nubank CEO’su, ABD’nin LatAm fintech’ten neler öğrenebileceğini açıklıyor

birinde Hisse senedi podcast’leri bu haftaİle konuştum David Vélezdijital banka devinin kurucu ortağı ve CEO’su Nubank. (var olduğunu biliyor muydunuz? piyasa değeri 37 milyar $?!) Dijital bankacılık, TechCrunch’ta her zaman akılda ilk sıradadır, bu nedenle, Nubank’ın kârlılığa ulaşma stratejisini ve şirketin bunu zorlu bir makroekonomik ortamda nasıl sürdürebildiğini hemen tartışmaya başladık. Vélez ayrıca Latin Amerika ve ABD fintech pazarlarını karşılaştırdı ve bankacılığın önümüzdeki birkaç yıl içinde nasıl geliştiğini gördü. Bir Equity dinleyicisi olarak konuşmanın özellikle ilginç bir kısmı işaret etti: Vélez’in Nubank’ı 10 yıl boyunca yalnızca üç pazarda büyütme gerekçesi: “‘İnsanların bana ‘2 yılda 18 pazar’ dediği herhangi bir desteden son derece temkinliyim.”

rent a car 34

TechCrunch Disrupt’ta Fintech Stage ajandasının duyurulması

Ve son olarak, bunu bu yıl burada paylaşmaktan inanılmaz derecede heyecanlıyız. TechCrunch Bozma (19-21 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenen), özel bir Fintech Sahnesi, en ilginç fintech konuları hakkında uzun uzun konuşmak için bolca zamanımız olacak. İşte senin ilk bakış gündemde – ama daha fazlası için bizi izlemeye devam edin! — Mary Ann

Görsel Kaynakları: Pismo

Haftalık Haberler

Alex Wilhelm, TechCrunch+ için şunu bildiriyor: zevk, bu hafta büyük bir dönüm noktasına ulaşan bir bordro yönetimi yazılımı şirketi — 500 milyon dolar gelir. Ayrıca Gusto’nun kârlılığa giden yolunu, Remote ile yeni ortaklığını ve gelecekte neden bir halka arz olabileceğini anlatıyor. Devamını oku.

Şimdi Ivan Mehta’nın hikayesine geçelim. paypal. Şirket, ABD’deki hem Venmo işletme kullanıcıları hem de Zettle kullanıcıları için bir “dokun ve öde” özelliğini kullanıma sundu. Bu, satıcıların kartlardan ve dijital cüzdanlardan ödeme kabul etmesini sağlar ( iPhone ile ödeme yakında) herhangi bir ek donanım olmadan. Daha fazlasını bul.

Finansal süper uygulama isyan şimdi var ABD kullanıcıları için otomatik bir yatırım aracı. Robo-danışman, müşterilerin aylık bazda otomatik olarak yeniden dengelenen risk toleranslarına göre beş portföyden birine yatırım yapmalarını sağlar. Bu teklif, yıllık %0,25 ücret ve aylık minimum 25 sent dahil olmak üzere daha düşük ücretlere sahiptir. 2022’de Revolut, ABD için bir hisse senedi alım satım aracı başlattı

Tüketicilerin şimdi al sonra öde ile aşk-nefret ilişkisi devam ediyor. JD Power’ın yakın tarihli bir raporuna göre, “BNPL’den haberdar olan müşterilerin yarısından fazlası (%60) seçeneğin faydalı olduğunu söylüyor, ancak bu müşterilerin çoğunluğu (%64) bu seçeneği kullanmanın mali durumlarını iyileştireceğine inanmıyor. sağlık.” Daha Burada.

Diğer başlıklar

Stripe, çoğu işe alımda olmak üzere düzinelerce kişiyi işten çıkarıyor (Stripe’ın iletişim ekibi bize şu açıklamayı gönderdi: “Stripe’ın işinin değişen ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlamak için Kişiler ekibimizde bir dizi yapısal değişiklik yaptık. Bu değişiklikler hiçbir zaman kolay olmadı ve işe alım gibi alanlarda yaklaşık 40 çok yetenekli çalışana veda etmek zorunda kaldık.”)

Square, bankacılık hizmetlerini işleme için ödeme yapan ödüllerle tamamlıyor

Beş fintech daha fazla kişiye dijital ekonomi ‘vaat’ getirmek için Mastercard başlangıç ​​programına katılıyor

Dock, finansal eğitimi sorumlu kredi çözümleriyle birleştiriyor

Amadeus ve Emburse, iş seyahati ve masraf çözümünde ortak

Finansmanlar ve Birleşme ve Satın Almalar

TechCrunch’ta görüldü

Sosyal ticaret uygulaması Shares, AB hisse senedi alım satım lisansı aldı

Flowie, faturaların serbestçe akışını sağlamak istiyor

Socure, kimlik doğrulama girişimi Berbix’i 70 milyon dolara satın aldı

TreasurySpring, nakit fazlası olan işletmeleri hedefleyen yatırım platformunu genişletmek için 29 milyon dolar artırdı

Başka yerde görüldü

JustPaid, yapay zeka destekli finans hizmetleri paketini piyasaya sürüyor

Gr4vy, APAC’de genişlemek için W23’ten yatırım aldı

Nuvocargo, değerlemesini 250 milyon dolara çıkardı, ABD-Meksika nakliye çabalarını genişletmek için yeni fonlar yakaladı (fintech odaklı VC firması QED Investors, TechCrunch’a Nuvocargo’nun öncelikle bir dijital lojistik platformu olmasına rağmen, şirketin katıştırılmış fintech’inin kendisini değer katabileceğini gördüğü yer olduğunu söyleyerek turu yönetti. TechCrunch kaplı Nuvocargo’nun son zammıburada kurucu ortak ve CEO Deepak Chhugani bu teknolojiyi bize açıkladı.)


Fintech’in bugün dünyamız üzerindeki etkisini keşfederken bu Eylül ayında San Francisco’da düzenlenecek TechCrunch Disrupt 2023’te bize katılın. Bu yıl yeni olarak, günümüzün önde gelen fintech figürlerinden bazılarının yer aldığı, fintech ile ilgili her şeye ayrılmış bütün bir günümüz olacak. 11 Ağustos’a kadar kartınızı şimdi satın aldığınızda 600$’a kadar tasarruf edin ve INTERCHANGE promosyon koduyla buna ek olarak %15 tasarruf edin. Daha fazla bilgi edin.


Görsel Kaynakları: Bryce Durbin


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın