Sophie’ye sorun: Bir şirket OPT iş teklifimi iptal ederse seçeneklerim nelerdir?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Okuyucular: Öncelikle minnettarlığımı paylaşmalıyım. Disrupt Seyirci Seçimi Ödülü için bana oy veren herkese çok TEŞEKKÜR EDERİM: #Disrupt2023’te sahneden canlı konuşacağım! Seninle kendiliğinden tanışmayı her zaman sevmişimdir, ama şimdi bunun için plan yapabiliriz. Biletlerinizi alın ve ESTA veya B-1/B-2’nizi alın – Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyorum!


Sevgili Sophie,

Bu ay mezun olan uluslararası bir öğrenciyim, ancak OPT’de çalışmaya başlamam gereken şirket iş teklifimi iptal etti.

Seçeneklerim nelerdir?

— Grappling Mezunu

Sevgili Grappling,

Her şeyden önce, yaklaşan mezuniyetiniz için tebrikler. Şu anda bazı şeylerin gözünüzü korkutabileceğini biliyorum, ancak başarınızı ve bu önemli kilometre taşını kutlamayı unutmayın.

Pek çok göçmen, genellikle kendilerini hızla dönmelerini gerektiren durumlarda bulur. Yalnız değilsiniz ve sizi destekleyecek kaynaklar var.

Aslında burada sizin için bazı gümüş astarlar olabilir. Seçeneklerinizi keşfederken, çoğu zaman en yenilikçi ve anlayışlı fikirlerin zorlu zamanlarda doğduğunu unutmayın.

DSO’nuzu bilgilendirin

Henüz yapmadıysanız, durumunuzu üniversitenizdeki Atanan Okul Görevlisine (DSO) bildirmeli ve kayıtlarınızın güncellendiğinden emin olmalısınız. Federal düzenlemeler, herhangi bir istihdam veya kişisel bilgi değişikliğini DSO’nuza 10 gün içinde bildirmenizi gerektirir. DSO’ların federal Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Bilgi Sistemi (SEVIS) sistemindeki bilgileri 21 gün içinde güncellemesi gerekmektedir.

Akılda tutulması gereken önemli bir ayrıntı da şudur: F-1 öğrenciler üzerinde tercih (İsteğe Bağlı Uygulamalı Eğitim) mezun olduktan sonra sadece 90 gün süreyle işsiz kalabilirler. Sonraki adımlarınızın bazı ayrıntıları, OPT çalışma izni için başvuruda bulunup bulunmadığınıza ve henüz OPT çalışma izninizi alıp almadığınıza bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Şimdi, bazı seçeneklere geçelim!

TechCrunch logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Görsel Kaynakları: Joanna Buniak


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın