Sophie’ye sorun: Hindistan EB-3 için Haziran Vize Bülteninde neden hareket yok?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Hindistan EB-3 için Haziran 2023 Vize Bülteninde neden hareket yok?

Dışişleri Bakanlığı/USCIS, EB-2 ile EB-3 arasındaki dosyalanmış başvuruları izleyip tarihleri ​​buna göre hareket ettiremez mi?

— Chennai’de Meraklı

Sayın İlgili,

Sorularınız için teşekkürler! Visa Bülteni son zamanlarda çok değişken ve istihdama dayalı yeşil kart kategorilerindeki gerilemeler ve hareket eksikliği konusundaki hayal kırıklığınızı tamamen anlıyorum.

Hayalim, dünyanın herhangi bir yerinde doğan herhangi bir çocuğun, dünyayı daha iyi bir yer haline getirecek şeyler yapmak için kalbinin sesini dinleme fırsatına sahip olmasıdır – ve bu amaçla, göçmenlik seçenekleri ve stratejileri hakkında insanları eğitmek için elimden geleni yapıyorum. Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak yaşayın ve çalışın!

Bu amaçla, Visa Bülteninde EB-2 ileri derece veya istisnai yetenek yeşil kartından EB-3 profesyonelleri ve işçi yeşil kartına geçiş, dosyalama süreci ve hareket hakkında biraz bilgi vermeme izin verin. Bahsettiğim bu Sophie’ye Sor sütununa göz atın istihdama dayalı yeşil kartların ve Vize Bülteninin mevcudiyeti.

TechCrunch logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Görsel Kaynakları: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Düşürme ve dosyalama

Düşürme, bir işverenin yeni bir Form doldurmasıdır. I-140 Daha düşük istihdama dayalı tercih kategorisinde yer alan bir çalışanın, o alt kategoride daha uygun bir öncelik tarihinden yararlanması için yeşil kart başvurusu, bu da yeşil kart numarasının daha erken alınmasına neden olabilir. Çoğu kez, Hindistan veya Çin’de doğmuş bir çalışanın onaylı bir I-140 EB-2 yeşil kart başvurusu olduğunda ve bir yeşil kart numarasının verilmesini beklediğinde not düşürme gerçekleşir. (İşveren, iş, yer ve ücret orijinal PERM uygulamasından farklı değilse, yeni bir PERM başvurusuna gerek yoktur.)

Derecesi düşürülen I-140 onaylandığında, işveren I-485 çalışanın öncelik tarihi düşürülen kategoride güncel olduğu sürece, kalıcı ikametgah kaydı veya çalışanın statüsünü ayarlamak için başvuru. Öncelikli tarih, ABD Çalışma Bakanlığının EB-2 veya EB-3 yeşil kart için PERM işçi sertifikası başvurusunu aldığı tarih veya ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerinin EB-1 veya EB-2 NIW (Ulusal) aldığı tarihtir. Faiz Muafiyeti) PERM gerektirmeyen I-140 yeşil kart başvurusu.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın