Sophie’ye sor: Yeşil kartımı beklerken ne kadar süre seyahat edebilirim?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Yüksek lisans ve doktora derecemi almak için Tunus’tan Amerika Birleşik Devletleri’ne geldim. Yakın zamanda doktoramı bitirdim ve OPT konusunda bir biyoteknoloji şirketinde çalışıyorum.

EB-1A yeşil kartına hak kazanmak için yayınlar ve önemli ödüller almaya çalışıyorum ve iş için sık sık uluslararası seyahat etmem gerekiyor.

Başvurduğumda, ABD’de sıkışıp kalacak mıyım? Eğer öyleyse, ne kadar süreyle?

— Tunus’tan Teacious

Sevgili Tenacious,

Bize ulaştığınız için teşekkürler! Öncelikle yeşil kart sürecine genel bir bakış sunmama izin verin ve ardından size daha hızlı ve daha az riskli bir yol sunacak olan EB-1A yeşil karta bir alternatif önereyim.

EB-1A olağanüstü yetenek yeşil kartına hak kazanmak için başarı listenize yenilerini eklemeyi beklemek yerine, başvurmayı düşünün Şimdi EB-2 NIW yeşil kartı için. Dinlemek meslektaşım Nadia Zaidi ile EB-2 NIW ve güçlü bir davayı sunmak için gerekenler üzerine yaptığım sohbete.

İki adımlı süreç

Bir EB-1A olağanüstü yetenek yeşil kartına veya bu konuda bir EB-2 NIW (Ulusal Menfaatten Feragat) yeşil kartına başvurmak, genellikle bireyler için ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerine (USCIS) başvuruda bulunmayı içeren iki adımlı bir süreçtir. Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli göçmen olmayan statüsünü (F-1 OPT veya H-1B gibi) sürdürmek:

  • Form I-140 sizin ve göçmenlik avukatınızın, başvurduğunuz yeşil kart türüne neden hak kazandığınızı açıkladığınız yeşil kart dilekçesidir.
  • Form I-485 daimi ikamet kaydı veya statü ayarlama başvurusu olarak da adlandırılır.

Bazen, “öncelik tarihiniz” güncelse, bu iki adımı aynı anda dosyalayabilirsiniz – daha fazlası aşağıdadır. I-485’i her dosyaladığımızda, genellikle Form’u da ekleriz I-765istihdam yetki belgesi başvurusu (EAD) ve Form I-131yurt dışına seyahat ettikten sonra “Ön Şartlı Tahliye” ile ABD’ye tekrar giriş yapmanızı sağlayacak bir seyahat belgesi başvurusu.

TechCrunch logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Görsel Kaynakları: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Pek çok göçmen olmayan statü türüyle Gelişmiş Şartlı Tahliye almazsanız – uluslararası seyahat ediyorsanız yanlışlıkla I-485’inizi terk edebilirsiniz ve hatta H-1B veya L-1 gibi belirli bir geçerli statünüz olmadığı sürece yeniden girişiniz reddedilebilir. , daha fazlası aşağıda. I-765 ve I-131 için onaylandığında, genellikle, I-140’ınız onaylandıktan sonra fiziksel yeşil kartınızın verilmesini beklerken çalışmanıza ve seyahat etmenize izin veren bir “karma kart” alırsınız.

Işlem süreleri

EB-1A I-140’ınızı premium işleme ile sunabilirsiniz, bu da USCIS’ten 15 gün içinde bir karar veya kanıt talebi alacağınız anlamına gelir. Yakın tarihli bir USCIS’e göre, premium işleme olmadan USCIS’in EB-1A I-140’ları işlemesi yaklaşık 2 yıl sürüyor Vaka İşleme Süreleri sayfası. (USCIS kısa süre önce premium işlemeyi EB-2 NIW I-140’ları da kapsayacak şekilde genişletti, ancak premium işleme süresi 45 gün ile daha uzun. Premium işleme olmadan, USCIS’in EB-2 NIW I-140’ları işlemesi 8 aya kadar sürebilir. )


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın