Twitter, resimler için Topluluk Notları’nı başlattı

rent a car 34

Kitle kaynaklı denetime daha fazla ağırlık vermek amacıyla Twitter, gönderilerdeki resimler için Topluluk Notları’nı başlattı. Şirket, fotoğrafların yayınlandığı platformda, morflanmış görüntülerin veya yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin senaryolarını ele almayı hedefliyor. Başka bir deyişle, platform aşağıdaki gibi içeriği işaretlemek istiyor: “Balenciaga Papa” bu birkaç hafta önce viral oldu. Lansman günler sonra geliyor Pentagon’a yönelik bir saldırı hakkında yapay zeka tarafından oluşturulan bir görüntü hızla yayıldı önde gelen hesaplar retweet yaptığı için.

Twitter, bir görsel için yazılan notların onu içeren “son ve gelecekteki” gönderilerde görüneceğini söyledi. Şu anda test aşamasında olan özellik, tekil görsel içeren tweet’ler için çalışacak.

Şirket, yalnızca Community Notes’a katkıda bulunanların etki puanı — katkıda bulunanın notlarının yararlılığını ölçen bir puan — 10, bir tweet yerine bir resim hakkında notlar gönderme seçeneğini görebilecek. Bu şekilde, diğer kullanıcılar aynı görseli farklı altyazılarla tweetlerse, Topluluk Notları aynı kalacaktır.

Not içeren görseller içeren Tweetler, “Bu not görselle ilgilidir ve görsel dahil diğer Tweetlerde gösterilebilir” şeklinde bir etikete sahip olacaktır.

Görsel Kaynakları: twitter

Sosyal ağ söz konusu birden fazla ortam içeren videoları ve tweet’leri desteklemek için bu özelliği genişletmeye çalışıyor. Ayrıca, bu medya içeriği için Topluluk Notlarının erken bir sürümü olduğundan, eşleştirme algoritmasının notlu bir resim içeren birkaç tweet’i kaçırabileceğini de belirtti.

Hızla yayılan Pengagon saldırısı aldatmacası, ücretli doğrulanmış hesaplar ve yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülerin bir kombinasyonu. Orijinal görsel ve tweet silinmiş olsa da fotoğraf sosyal ağda dolaşmaya devam ediyordu. Bu konu sahteye de yayılıyor AI tarafından oluşturulan reklamlar insanları yanıltarak eski futbolcu gibi önemli şahsiyetlerin Ian Wright ve şef Gordon Ramsey vefat etti

Sonrasında Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasışirket, maliyetleri düşürmek için güven ve güvenlik üzerinde çalışan personeli serbest bıraktığı için, Topluluk Notları aracılığıyla büyük ölçüde kitle kaynaklı denetlemeye güvendi.

Geçen yıl Twitter kullanıma sunuldu Dünya çapında Topluluk Notları. Bu yılın başlarında, kabul etmeye başladı çeşitli ülkelerden katkılar. Şubat ayında Twitter, insanları bir tweet’le ilgili bağlamdan haberdar etmek için bir özellik yayınladı – sosyal ağ göndermeye başladı Bir kullanıcının bir gönderiyi retweetlediği veya not almak için yanıtladığı bildirimler aslından sonra.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın