Başarısız fintech Wirecard parçalarından oluşan NomuPay, sınır ötesi ödemeler için 53.6 milyon dolar topladığını söyledi

rent a car 34

hala görüyoruz düzenli güncellemeler Wirecard’ın 2020’deki çöküşünün feci sonuçları üzerine, artık iflas etmiş fintech yanlış muhasebe ve karanlık işler üzerine ayrıntılı bir kart evi inşa eden Almanya’dan. Bu arada, şu anda yeni mülkiyet altında olan bu operasyona ait varlıkların bir kısmı büyüme modunda görünüyor.

NomuPay — VC Finch Capital’in 2021’de Wirecard varlıklarını, özellikle de yerel lisansları satın almasıyla oluşturduğu birleşik bir ödeme işletmesi. Türkiye Ve Asya Pasifik (özellikle Hong Kong, Malezya, Filipinler ve Tayland) ve bunun gibi ayrı işletmeler Litvanya’dan ayrılan Cardinity (aynı zamanda Click2Sell olarak da bilinir) Avrupa lisanslarını kapsamak için – şu anda 53,6 milyon dolar topladığını, faaliyetlerini genişletmeye devam etmek ve API’sine daha fazla entegrasyon ve diğer işlevler oluşturmak için kullandığı fonu söylüyor.

53,6 milyon dolar, şirket tarafından bir basın açıklamasında Seri A olarak adlandırılıyor, ancak CEO Peter Burridge, TechCrunch ile yaptığı bir röportajda, rakamı NomuPay’in bugüne kadar yükselttiklerinin bir toplamı olarak tanımladı: Finch’in farklı varlıkları ilk satın alması geldi. ilk sermaye yatırımı ile ve o noktada yeni işin tek sahibi oldu. O zamandan beri, yönetim, isimsiz bireysel yatırımcılar ve Outpost Ventures (Neuberger Berman’ın bir parçası) adlı ayrı bir firma da yatırım yaptı ve onlara da işletmeden pay verdi.

Outpost ve Finch, NomuPay’in yaklaşık 15 milyon dolarlık en son dilimini yönetti ve Burridge, planın yakında daha fazla – kendi sözleriyle “uygun bir zam” – toplamak olduğunu söyledi. Bugün, girişim bu finansmanın herhangi birinin ayrıntılarını ilk kez açıklıyor.

NomuPay, 2021’den itibaren sessiz bir şekilde kuruluyordu, ancak ağ geçidinden bağımsız ve işletmenin zaten kullandığı ödeme altyapısıyla çalışan, ödeme yapmak ve almak için birleşik bir ödeme platformu olan ilk ticari ürününü 2022’nin sonunda piyasaya sürdü ve diyor ki şu anda 20 ülkede faaliyet gösteriyor. Burridge, aktif işinin boyutuyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamayı reddetti, ancak müşterileri ve ortakları arasında Spotify, Ikea, Facebook için bölgesel operasyonlar ve konaklama ödemeleri uzmanı yer alıyor. Gezegen.

Bu, NomuPay’in hedef müşterileri hakkında bir fikir verir: uluslararası pazarlarda ödeme yapması ve alması (yani ödeme kabulü ve ödemeler) yapması gereken tüccarlar ve diğer çevrimiçi işletmeler. Temel ürünü, işletmelerin sınır ötesi işlem yaparken bir işletmenin ihtiyaç duyduğu birçok farklı, parçalanmış ödeme yöntemini ve sürecini müzakere etmek ve entegre etmek zorunda kalmanın zorluklarını aşmak için kullanabilecekleri bir API’dir. NomuPay’in birleşik ödeme platformu, Stripe, PayPal ve Adyen’in yanı sıra PPRO, Payoneer ve diğer pek çok şirketle rekabet ediyor.

Bu gerçekten de kalabalık bir pazar ama aynı zamanda Burridge’in talebi karşılamak için daha fazla ödeme şirketine yer olduğuna inanmasına yetecek kadar büyük.

Ödemeler hala çözülmesi gereken bir sorun” dedi. Bunun için yeni raylar yapıyoruz” dedi.

Burridge, fintech dünyasında ve özellikle de sınır ötesi ödemelerin daha karmaşık yönlerinde uzun bir geçmişe sahip olduğu için biraz otorite ile bu kadar kibirli bir şey söyleyebilir. PayPal’ın küresel ödeme operasyonunu geliştirmek için satın aldığı HyperWallet’in uzun süredir başkanı ve COO’suydu ve PayPal için de liderliğini üstlendiği bir işletmeydi. Bundan önce Burridge, Travelex’te de yıllarca çalıştı; ve FX’e girmeden önce, Oracle ve Siebel’de uzun süre çalıştı, bu nedenle CRM ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik B2B hizmetlerinin nasıl oluşturulacağı konusunda oldukça güçlü bir geçmişe sahip.

“Kart şemaları [like Mastercard or Visa] her yerde bulunmayı yarattı, bu [still] küresel olarak genişlemek zor” dedi. “Örneğin, Türkiye’ye gidersem, yine de bir tüccar hesabı açmam ve başka bir alıcıyla çalışmam ve yerel oranlar ve yerel ücretler ödemem gerekiyor. Küresel olarak sorun, sınır ötesi kabul oranlarının hala çok düşük olması.”

Wirecard ile NomuPay’in oluşumu arasında açık bir bağlantı olsa da – ve hatta Wirecard en parlak döneminden bu yana devam eden bazı hizmetler ve müşteriler olduğu düşünülebilir. sunulan birleşik ödemeler iflas etmeden önce fintech yığınının bir parçası olarak – Burridge, satın almanın birden fazla pazarda müzakere etmek için pahalı ve zaman alıcı olabilecek yerel lisansları almak için yapıldığını söylemek için çok net.

Finch’in stratejisinin, piyasaya bakarak ve en iyi boşlukları bulmak için ödeme yöntemlerine bakarak zaman geçirdikten sonra “ulaşılması zor yerlerde iyi lisanslar” almak olduğunu söyledi. Wirecard fiyaskosu denilince gözlerini deviriyor ve teknolojinin, müşterilerin ve lisansların ötesindeki tüm altyapının Wirecard’dan hiçbir şey kullanılmadan NomuPay’in kendisi tarafından yapıldığını söylüyor.

“Bunu daha çok sıranın önüne geçmek için bir Disneyland geçişi olarak düşünüyoruz” dedi.

Finch Capital’in yönetici ortağı Radboud Vlaar yaptığı açıklamada, “Peter Burridge’in liderliğinde NomuPay, şirketi bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olan bir dizi lisans alımı ve üst düzey işe alım gerçekleştirdi” dedi. “Bunun üzerine şirket, basit ve tek bir entegrasyon yoluyla uzun süredir birleşik bir sistemden yoksun olan coğrafyalarda yerel ödeme kabulünün ve ödeme ödemelerinin kilidini açan bir Birleşik Ödemeler Platformu oluşturdu. NomuPay’in bu temel pazarlardaki müşterilerin yanan ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını görmek bizi çok heyecanlandırıyor.”

Outpost Ventures’ın bir ortağı olan David Dubick, “NomuPay’deki son derece deneyimli ekiple ortak olmaktan ve büyümenin bu sonraki aşamasında onlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “NomuPay ile görüşmelerimiz boyunca, uP Platformunun teknolojik uygulamasından, küresel ödemelerde işletmelerin ve piyasaların karşılaştığı çok çeşitli sorunları çözme yeteneğinin yanı sıra dağıtım ve ilk ortaklara yaklaşımlarından sürekli olarak etkilendik. platformu geniş ölçekte kullananlar.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın