Sophie’ye sorun: J-1 değişim vizesi almak için neleri bilmem gerekiyor?

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimle bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

J-1 değişim programında stajyer olarak seçildiğimi az önce öğrendim.

Şu anda ABD’de B-1/B-2 ziyaretçi vizesi ile bulunuyorum. Sponsor firma ağustos ayında başlamamı istiyor. Statümü J-1 olarak değiştirmenin birkaç ay sürebileceğini duydum. J-1’i daha hızlı almanın bir yolu var mı?

Özellikle J-1 programı sona erdikten sonra ABD’de kalmaya karar verirsem, J-1 hakkında bilmem gereken bir şey var mı?

— Teknisyen Stajyeri

Sevgili Techie,

J-1 eğitim ve kültür değişim stajyeri olarak seçildiğin için tebrikler!

J-1’in amacı ülkeler arasında bilgi alışverişinde bulunmaktır. kontrol et benim dijital ses dosyası bu, J-1’in yanı sıra feragat sürecine genel bir bakış sağlar. J-1 vizesi, dünyanın her yerinden insanların ABD’de çalışması veya okuması ve ardından yeni edindikleri bilgi ve becerileri kendi ülkelerine geri götürmeleri için tasarlanmıştır.

Stajyer J-1 genellikle 18 ay sürer. Bazı J-1 sahiplerinin, J-1 statünüz sona erdikten sonra en az iki yıl süreyle kendi ülkelerine dönmeleri gerekmektedir. Feragat süreci özellikle zor olabilir. Programınıza başlamadan önce iki yıllık yabancı ikamet şartına tabi olup olmadığınızı doğrulamak için bir göçmenlik avukatına danışmanızı tavsiye ederim. Ayrıca, gerektiğinde herhangi bir J-1 statü değişikliği veya feragat başvurusu konusunda size yardımcı olabilirler.

İyi haber: USCIS, J-1 statü değişiklikleri için premium işlemeyi kullanıma sunarak şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bireyler için süreci kısalttı!

Sophie Alcorn'un kafadan vuruşu

Görsel Kaynakları: sophie alcorn

Aklınızda bulundurun: göçmen olmayan amaç

Ziyaretçiler için B-1/B-2, değişim ziyaretçileri için J-1 ve öğrenciler için F-1 gibi çoğu ABD vizesi, sahiplerinin göçmenlik niyetine sahip olmamalarını gerektirir: ABD hükümetine, programınızın sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmayı planlayın. Göçmen niyetinin kanıtı – yeşil kart alarak ABD’de kalıcı olarak yaşama niyetiniz – göçmenlik yetkililerinin vizenizi reddetmesine neden olur. Bir ABD vatandaşına sahip olmak veya ABD’de uzun vadeli çalışmayı planladığınızı belirtmek gibi diğer faktörler de göçmenlik niyetinizin kanıtı olarak yorumlanabilir.

J-1 için, ülkenizde ikamet ederek veya ikamet ettiğiniz ülkeyle bağlarınız olduğunu göstererek sonunda kendi ülkenize dönmeyi planladığınızı göçmenlik yetkililerine göstermeniz gerekecektir. Dışişleri Bakanlığı’nın bu programı yönetmesinin nedeni, dünya çapında bilgi akışını teşvik etmektir. (Unutmayın, internetten önce bilgi, bilgi ve diğer ülkelerdeki insanlarla ağ paylaşmak için genellikle fiziksel olarak seyahat etmek zorundaydık!)

J-1 nasıl alınır

Bir programa kaydolduktan sonra, size bir Form verecektir. DS-2019, Değişim Ziyaretçisi (J-1) Statüsü için Uygunluk Sertifikası. Son zamanlarda çoğu kişi konsoloslukta yeni J-1 vizeleri için başvuruyor ve çoklu giriş vizesi alıyor. Süre, Dışişleri Bakanlığının vatandaşı olduğunuz ülkenin hükümetiyle yaptığı karşılıklılık anlaşmalarına bağlıdır.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın