Sophie’ye sorun: H-1B transferi için ne kadar zamana ve paraya ihtiyacımız olacak?

rent a car 34

İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sophie’ye Sor”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

TechCrunch+ üyeleri, haftalık “Sophie’ye Sor” sütunlarına erişim elde eder; bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın %50 indirim için.


Sevgili Sophie,

Girişim işe alıyor ve birçok mükemmel mühendisin H-1B transferlerine ihtiyacı var, ancak henüz bir transfer yapmadım.

Süreç için yaklaşık olarak ne kadar zaman ve para ayırmamız gerekecek? Alternatifler var mı?

— Dikkatli Kurucu Ortak

Sevgili Dikkatli,

Bir sonraki aşamaya geçtiğiniz için tebrikler: işe alma!

Deneyimli bir göçmenlik avukatı ile çalışmak, süreçte zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir, böylece yeni işe aldığınız kişileri hızlı bir şekilde kabul edebilir ve inşa etmeye devam edebilirsiniz. Avukatınızın girişiminizin vizyonunu ve hedeflerini anlaması önemlidir.

Bir H-1B’yi aktarma

Başlamak için, transfer işlemine devam etmeden önce girişiminizin H-1B vizesine sponsor olmaya hak kazanması için gerekli adımları atmanız önemlidir. Yakın zamanda işten çıkarılmış ve halen ABD’de bulunan bir kişinin H-1B’sini aktarıyorsanız, bu kişinin 60 günlük ödemesiz süresi zaten geri saymaya başladığı için bu adımları hızlı bir şekilde atmanız önemlidir.

Avukatınız, en iyi stratejiyi belirlemenize yardımcı olacak ve şirketinize yeni işe alım için dilekçe verme konusunda yardımcı olacaktır.

Çoğu göçmenlik avukatı, hizmetleri için sabit ücretler alır, ancak bu ücretler önemli ölçüde değişebilir, bu nedenle seçeneklerinizi değerlendirin. göre bir Amerikan Politikası Ulusal Vakfı Birkaç yıl önce yayınlanan bir raporda, hükümetin bir H-1B transferini hazırlamak ve dosyalamak için dosyalama ücretleri ve avukatlık yasal ücretleri piyasada 5.000 ila 30.000 ABD Doları arasında değişmektedir (nadir ama görünüşe göre mümkün!).

Bir H-1B Bir girişim için özel meslek vizesi transferi genellikle bir ay kadar kısa bir sürede ve genellikle toplamda 10.000 dolardan daha az bir fiyata – genellikle işe alım görevlisinden çok daha azına – gerçekleştirilebilir. Şu podcast bölümüne göz atın: nasıl para biriktirilir göçmenlik sürecinde.

TechCrunch logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Görsel Kaynakları: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

süreç nasıl işliyor

Yepyeni bir girişim için, avukatınız önce girişiminizin Federal İşveren Kimlik Numarasını (FEIN) ABD Çalışma Bakanlığı’nın Yabancı İşgücü Sertifikasyon Ofisi tarafından doğrulatacaktır, bu işlem yaklaşık bir hafta sürer.

Daha sonra, avukatınızın, girişiminizin H-1B transfer adayına işe ve işin coğrafi konumuna göre geçerli ücreti ödeyeceğini ve hiçbir kalifiye Amerikalı işçinin olmadığını temel olarak doğrulamak için Çalışma Bakanlığı’na bir Çalışma Durumu Başvurusu (LCA) sunması gerekir. doldurmak için kullanılabilir.

LCA’nın hem Amerikalı hem de yabancı işçileri korumak gibi ikili bir amacı vardır. Uzak veya fiziksel bir ofisinizin olmasına bağlı olarak dijital ve/veya fiziksel olarak gerçekleştirilebilecek çeşitli belgelerin gönderim gereksinimleri vardır. Çalışma Departmanı normalde LCA’ları iki haftadan daha kısa sürede işler.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın